2021-05-20 11:05:00

Sokół Sieniawa odrobił straty i wygrał z Podhalem Nowy Targ

Sokół Sieniawa wygrał z Podhalem Nowy Targ. (fot. Podhaleregion/Maciej Zubek)
Sokół Sieniawa odrobił starty i wygrał na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ 2-1. Tym samym piłkarze Ryszarda Kuźmy przerwali gospodarzom serię 13 meczów bez porażki.

Od początku meczu Podhale Nowy Targ prowadziło grę w meczu z Sokołem Sieniawa. Ich przewaga została udokumentowana po dwudziestu minutach. Wówczas Maciej Tonia dynamicznie wbiegł w pole karne i z koncowej lini zagrał piłkę wzdłuż bramki. Tam do piłki wyskoczył Jakub Burnat i strzałem głową wpakował futbolówkę do siatki. Dla 17-latka to pierwszy gol na poziomie 3 ligi.

Niespełna cztery minuty później na tablicy wyników w Nowym Targu było 1-1. Dominik Ochał zdobył wyrównującą bramką strzałem głową po rzucie rożnym. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona środowej potyczki.

W 49. minucie Daquan King wykorzystał nieporozumienie w obronie Podhala Nowy Targ. Amerykański skrzydłowy wykazał się imponującą szybkością, a chwilę później pokonał Macieja Styrczulę w sytuacji sam na sam. W kolejnych minutach piłkarze Ryszarda Kuźmy mieli okazję, żeby podwyższyć prowadzenie. Jednak zabrakło szczęścia Łukaszowi Mazurkowi oraz Adrianowi Wójcikowi

W koncówce gospodarze wzięli się do pracy. Jednka nie potrafili pokonać stojącego w bramce gości, Mateusza Zająca. Najbliżej szczęscia był Michał Grunt. Jednak strzał napastnika gospodarzy trafił w słupek. W odpowiedzi Paweł Oziębło trafił w poprzeczkę. Ostatecznie więcej bramek w tym meczu nie padło. Sokół wygrał 2-1 i przerwał serię trzynastu meczów bez porażki Podhala Nowy Targ.

1-0 Jakub Burnat (20)
1-1 Dominik Ochał (24)
1-2 Daquan King (49)