https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2021-05-20 14:19:00

Kto poprowadzi PGE FKS Stal Mielec w przyszłym sezonie? Klub czeka na decyzję Włodzimierza Gąsiora

Czy Włodzimierz Gąsior pozostanie szkoleniowcem PGE FKS Stali Mielec? (fot. Karol Słomka)
Czy Włodzimierz Gąsior pozostanie szkoleniowcem PGE FKS Stali Mielec? (fot. Karol Słomka)
PGE FKS Stal Mielec utrzymała się w PKO Ekstraklasie. W ostatnich siedmiu kolejkach ekipę z Podkarpacia prowadził 72-letni Włodzimierz Gąsior. Czy pozostanie szkoleniowcem "Biało-niebieskich"?
 
PGE FKS Stal Mielec w ostatniej kolejce zremisowała ze Śląskiem Wrocław i utrzymała się w PKO Ekstraklasie. W ostatnich siedmiu meczach ekipę prowadził Włodzimierz Gąsior, który zastąpił Leszka Ojrzyńskiego.
 
-To był ciężki okres, ponieważ sześć tygodni, szczególnie te pierwsze, drużyna była mocno przybita mentalnie. Wspominałem o tym w wielu wywiadach. Drużyna była dobrze przygotowana pod kątem fizycznym jak i techniczno-taktycznym - mówił po ostatnim meczu 72-latek.
 
Wciąż jednak nie wiadomo kto będzie pracował w ekipie z Mielca w przyszłym sezonie. - Nie chce zabierać głosu w tej sprawie. Umówiłem się z działaczami na pracę w siedmiu kolejkach. To jest ostatni mój mecz. Co dalej? Nie odpowiem na to pytanie. Biorę życie jak leci z dnia na dzień. Nie planuję co dalej. Jeśli planuję to tylko odpoczynek w połowie czerwca  - mówił na konferencji prasowej przed ostatnim meczem Gąsior.
 
Według naszych informacji Włodzimierz Gąsior otrzymał ofertę dalszej pracy w klubie z ul. Solskiego 1. Jednak rodzina nalega na 72-latka, aby nie przyjmował tej oferty. Najbliżsi Gąsiora boją się o jego zdrowie, bowiem praca w klubie z Ekstraklasy niesie ze sobą bardzo dużo stresu. Sam zainteresowany przed jednym z meczów mówił, że bardzo słabo sypia odkąd został szkoleniowcem mielczan.
 
Zatem działacze Stali Mielec czekają na decyzję Gąsiora. Jednak w mediach pojawiają się nazwiska potencjalnych następców. Są to m.in. Łukasz Surma oraz Szymon Grabowski. Ten drugi zdementował te rewelacje.
 
- Nie mam na ten temat żadnych informacji - powiedział nam były opiekun Apklan Resovii.
 
Mało prawdopodobne wydaje się również zatrudnienie Surmy, który jeszcze nigdy nie pracował na poziomie Ekstraklasy. Obaj byli brani pod uwagę w przypadku gry mielczan w Fortuna 1 lidze. Na rynku trenerskim bez klubów są m.in. pochodzący z Podkarpacia Jacek Zieliński oraz Bagdan Zając. Rozważana jest również kandydatura Tomasza Tułacza z Puszczy Niepołomice.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 6

Rozwiąż działanie =

Saxon 2021-05-20 17:40:56 22 1

" Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść..."
Panie Gąsior dzieki za utrzymanie i proponuję zejść ze sceny jak ten który tego dokonał !
Nie daj się Pan namówić !
Potem co ? Dwa trzy mecze przegrane i Ci sami ludzie Pana zwolnią !
No a tak odchodzi Pan jako człowiek sukcesu !

yes 2021-05-20 14:48:14 13 6

Dziś mają ogłosić nazwisko nowego trenera. Gąsior się żegna z klubem , przynajmniej w roli trenera.

KarakanW22 2021-05-20 15:16:58 14 6

Grabowski byłby bardzo dobrym rozwiązaniem. To trener z wielkim potencjałem. W Resovi był blokowany chociaż zapewnił Apklanowi 2 awanse. Gdyby nie fatalna postawa zarządu pewnie by nadal prowadził Pasiaków. Ale ile można było znieść. Resoviak z krwi i kości. Życzę mu sukcesów i aby pokazał tym mendom z Apklanu co stracili.

Erikson 2021-05-20 16:12:33 6 12

Grabowski i Ekstraklapa, ludzie gdzie wy żyjecie.

Saxon 2021-05-20 17:40:56 22 1

" Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść..."
Panie Gąsior dzieki za utrzymanie i proponuję zejść ze sceny jak ten który tego dokonał !
Nie daj się Pan namówić !
Potem co ? Dwa trzy mecze przegrane i Ci sami ludzie Pana zwolnią !
No a tak odchodzi Pan jako człowiek sukcesu !

Duma Rzeszowa 1944 2021-05-20 18:58:52 2 6

Dajcie spokój z tym wuefistą garbowskim. On to niech prowadzi jakiegoś Izolatora, albo Igloopola, bo na poważną piłkę to już trzeba mieć jakieś umiejętności, charakter i doświadczenie, których akurat tenże chłopina nie posiada w ogóle.

do powyżej 2021-05-20 19:25:19 7 1

Ten wuefista wklepał wam w barażach!

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij