2021-05-20 11:52:00

Piast Tuczempy w końcu zwycięski! Pokonali Igloopol Dębica

Piast Tuczempy wygrał po raz pierwszy w rundzie wiosennej. (fot. Kuba Noworól)
Piast Tuczempy po raz pierwszy w rundzie wiosennej sięgnął po trzy punkty. Piłkarze Marka Startwy ograli 2-1 na wyjeździe Igloopol Dębica.

Początek meczu należał go gospodarzy. Po dziewiętnastu minutach gry piłkarze Igloopolu Dębica wyszli na prowadzenie. "Morsy" wykorzystały błąd w obronie Piasta Tuczempy i Bartosz Ochab zdobył premierową bramkę w środowym starciu. Jednak dziesięć minut później Marcin Sobol doprowadził do wyrównania po rzucie rożnym wykonanym przez Jakuba Kloca i przedłużeniu piłki przez Karola Wotę.

W drugiej części gry lepsze wrażenie sprawiali piłkarze "Piastunek", jednak długo nie potrafili zdobyć zwycięskiej bramki. Sytuacje zmarnowali Kloc oraz Mateusz Buczkowski. Ostatecznie ten drugi w 68. minucie wpisał się na listę strzelców i dał zwycięstwo Piastowi Tuczempy. Co ciekawe ekipa Marka Strawy po raz pierwszy w rundzie wiosennej zdobyła komplet "oczek".

1-0 Bartosz Ochab (19)
1-1 Marcin Sobol (29)
1-2 Mateusz Buczkowski (68)