2021-05-20 11:23:00

Legion Pilzno wygrał wysoko ze Startem Pruchnik

Legion Pilzno po ciężkim meczu pokonał Start Pruchnik. (fot. Legion Pilzno)
Legion Pilzno pokonał Start Pruchnik 4-1, choć wcale nie był to tak łatwy mecz jak wskazuje na to wynik.

Gospodarze już po niespełna kwadransie gry wyszli na prowadzenie. Premierową bramkę w środowym pojedynku zdobył Tomasz Barycza, który pewnie wykorzystał "jedenastkę". Więcej bramek w tej części gry nie padło. Pięć minut po zmianie stron Start Pruchnik wyrównał również po rzucie karnym. Gola dla goście strzelił Dawid Bochnak.

W kolejnych minutach lepiej prezentowali się piłkrze Startu, ale nie udało im się pokonać dobrze dysponowanego Mateusza Kochana. Jedenaście minut przed końcem meczu Legion Pilzno wyszedł po raz drugi na prowadzenie. Gola po rzucie rożnym dla ekipy Romana Gruszeckiego strzelił Tomasz Tragarz. Później gospodarze dołożyli jeszcze dwie bramki. Na listę strzelców wpisali się kolejno Oskar Mazur oraz Sebastian Dereń.

- Wynik wysoki, lecz trzeba było się sporo natrudzić, by odnieść tak okazałe zwycięstwo. Rywal grał na luzie, prezentował się nieźle i w mojej ocenie nie zasługuje na ostatnie miejsce w tabeli. Graliśmy już ze słabszymi rywalami w tej lidze - powiedział po meczu Gruszecki, cytowany przez nowiny24.

1-0 Tomasz Barycza (14-rzut karny)
1-1 Dawid Bochnak (50-rzut karny)
2-1 Tomasz Tragarz (79)
3-1 Oskar Mazur (85)
4-1 Sebastian Dereń (90)