2020-10-19 10:24:19

Ekoball Stal Sanok pokonała na wyjeździe Start Pruchnik

Wczoraj podopieczni Piotra Kota ugrali w Pruchniku komplet oczek. Łatwo jednak nie było, bowiem sanoczanie przez ponad 60 minut grali w osłabieniu.

Mecz lepiej rozpoczął się dla Ekoballu Stali Sanok, która już w 22. minucie objęła prowadzenie za sprawą Sebastiana Sobolaka. Start Pruchnik nie zamierzał tak tego zostawiać i błyskawicznie ruszył od odrabiania strat. Spotkanie było bardzo zacięte, a po chwili ekipa dowodzona przez Piotra Kota grała w osłabieniu, bowiem Damian Baran otrzymał czerwoną kartkę.

Gosdpodarze chcieli więc z tego faktu skorzystać i w 34. minucie doprowadzili do wyrównania, a na listę strzelców wpisał się Kacper Benc. Start nie zamierzał na tym poprzestawać i błyskawicznie ropoczął poszukiwania gola numer dwa. Sanoczanie mądrze jednak grali w obronie i skutecznie odpierali ataki zespołu z Pruchnika. Do przerwy więcej goli nie padło.

Stal po zmanie stron próbowała walczyć o korzystny rezultat. Podopieczni Piotra Kota przeważali i w 65. minucie stanęli przed możliwością objęcia prowadzenia. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Kamil Jakubowski, który następnie pewnym strzałem umieścił ją w siatce. To dodało skrzydeł przyjezdnym, ktorzy rozpoczęli poszukiwania kolejnej bramki.

Start także miał swoje okazje, jednak żółto-biało-niebiescy byli konretniejsi. W 75. minucie było już 1-3, a na listę strzelców ponownie wpisał się były gracz Stali Stalowa Wola czy Stali Rzeszów. Ekipa z Pruchnika starała się jeszcze zmienić rezultat, ale ostatecznie więcej goli już nie padło i to Ekoball Stal Sanok cieszyła się z wygranej.

0-1 Sebastian Sobolak (22)
1-1 Kacper Benc (34)
1-2 Kamil Jakubowski (65-rzut karny)
1-3 Kamil Jakubowski (75)

Start Pruchnik: Czerwiński - Tuleja (46. Jarosz), Drzymała (80. M. Mikłasz), Bochniak, Benc, K. Mikłasz, Kubas (65. Czura), Stanik (75. Pilch), Parawa, Znamieńczyków, Gemra

Ekoball Stal Sanok: Krzanowski - Sz. Słysz, Kar. Adamiak, Lorenc, Kaczmarski, Tabisz, Ząbkiewicz (88. Gąsior), Baran, Jakubowski, K. Słysz (60. Kalemba), Sobolak (46. Jaklik)

Żółte kartki: Benc, Stanik

Czerwona karka: Damian Baran (30-niesportowe zachowanie)

Sędziował: Arkadiusz Tomasiewicz (Dębica)