2020-10-18 17:11:42

Nokaut PGE Stali Mielec! Wisła Kraków wbiła jej aż sześć goli

Mielczanie dzisiejszego meczu z Białą Gwiazdą nie będą mile wspominać. Beniaminek w starciu z Wisłą, prowadzoną przez Artura Skowronka, stracił aż sześć goli.

Dzisiejsze spotkanie było wyjątkowe dla Artura Skowronka, który po ponad roku wrócił na Solskiego 1, tym razem w roli opiekuna Wisły Kraków. PGE Stal Mielec po porażce z Podbeskidziem Bielsko-Biała chciało się przełamać. Na ławce Dariusza Skrzypczaka zastąpił dziś wyjątkowo Maciej Serafiński.

Od pierwszych minut to Biała Gwiazda przeważała na podkarpackiej ziemii, ale dobrze w bramce spisywał się Rafał Strączek. Zespół z Krakowa napierał, ale brakowało konkretów. Wisła nie zamierzała się zatrzymywać i w 10. minucie Yaw Yeboah podawał do Jeana Carlosa, który uderzył w światło bramki, ale czujny w niej był golkiper mielczan.

Wisła cały czas napierała i w końcu dopięła swego, a gola zdobył Michał Frydrych. Sytuacja ta dodała skrzydeł przyjezdnym, którzy nadal napierali. W 17. minucie okazję miał Felicio Brown Forbes, ale dobrze w bramce spisał się Strączek. Stal także miała swoje szanse i po chwili na strzał zdecydował się Petteri Forsell, którego intencje wyczuł jednak Mateusz Lis.

Przy Solskiego 1 nudy nie było, a w 24. minucie ponownie próbował Forbes, lecz znowu dobrze interweniował golkiper biało-niebieskich. Co się odwlecze to jednak nie uciecze i pięć minut później, 29-letni napastnik wpisał się na listę strzelców. Stal próbowała powalczyć z ekipą z Krakowa, jednak ta mądrze się broniła i skutecznie odpierała ataki mielczan.

Zespół dowodzony dziś przez Macieja Serafińskiego w 37. minucie miał doskonałą szansę zdobycia gola na 1-2. Paweł Tomczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z Lisem, ale za bardzo sobie wypuścił piłkę i golkiper Wisły spokojnie obronił. Niewykorzystane okazje się mszczą i 120 sekund później, Biała Gwiazda prowadziła już trzema bramkami. Yaw Yeboah zagrywał do Chuki, a ten umieścił piłkę w siatce.

Wisła w końcówce pierwszej odsłony chciała jeszcze zdobyć gola numer cztery, ale ostatecznie wynik nie uległ już zmianie. Przyjezdnym to co nie udało się w końcówce pierwszej, udało się na początku drugiej odsłony. W roli głównej ponownie był Yeboah, który tym razem sam zdedydował się na pokonanie golkipera Stali.

Mielczanie próbowali się przeciwstawić Białej Gwieździe, ale tej cały czas było mało. W 53. minucie Wisła strzeliła gola numer pięć, a jego autorem był Yaw Yeboah. Koncert zespołu z Krakowa trwał i ten 180 sekund później prowadził już 0-6, a tym razem piłkę w siatce umieścił Patryk Plewka.

PGE Stal Mielec próbowała nawiązać walkę i strzelić chociaż honorowego gola. Wisła nie zamierzała się jednak zatrzymywać i cały czas stwarzała sobie świetne okazje brakmkowe. W 67. minucie gorąco zrobiło się w szesnastce biało-niebieskich, ale uderzenia najpierw Jeana Carlosa, a potem Dawida Abramowicza wybronił Strączek.

Biała Gwiazda wciąż była stroną przeważającą i nie zamierzała ona kończyć na sześciu golach. Mielczanie próbowali przeciwstawiać się Wiśle, by ta nie strzelała już bramek do końca meczu. Sztuka ta udała się i wynik do ostatniego gwizdka nie uległ już zmianie.

0-1 Michal Frydrych (10)
0-2 Felicio Brown Forbes (29)
0-3 Chuca (39)
0-4 Yaw Yeboah (47)
0-5 Yaw Yeboah (53)
0-6 Patryk Plewka (55)

PGE Stal Mielec: Strączek – Getinger (46. Prokic), Błyszko, Kościelny, Flis (76. Żyro) – Matras, Urbańczyk, Forsell (60. Wróbel), Domański (46. Sus) – Tomasiewicz, Tomczyk (65. Zjawiński)

Wisła Kraków: Lis – D. Abramowicz, Sadlok, Frydrych, Szot – Chuca, Basha (89. Hoyo-Kowalski), Plewka, Silva (79. Michał Mak) – Yeboah, Brown Forbes (71. Beciraj)