2020-10-18 13:33:54

Rezerwy Stali Stalowa Wola po niemrawym początku pokonały Orła Przeworsk

Młodzi gracze Stalówki ugrali komplet oczek z beniaminkiem i tym samym przerwali jego passę trzech zwycięstw z rzędu. Mecz lepiej jednak rozpoczął się dla Orła.

Orzeł Przeworsk na mecz z rezerwami Stali Stalowa Wola przyjechał w bardzo dobrych humorach. Podopieczni Pawła Załogi mieli za sobą trzy wygrane z rzędu, a ponadto na tygodniu pokonali Texom Sokoła Sieniawa w Okręgowym Pucharze Polski. Nastroje gospodarzy natomiast nie były najlepsze i dziś zielono-czarni chcieli je sobie poprawić.

Spotkanie doskonale rozpoczęło się dla beniaminka 4 ligi podkarpackiej, który już w 10. minucie objął prowadzenie, za sprawą Karola Wilka. Stalówka widząc to, czym prędzej ruszyła do odrabiania strat. Orzeł mądrze się jednak bronił i skutecznie odpierał ataki. Do przerwy więcej goli nie padło.

Stal po zmianie stron nadal wypatrywała okazji do zdobycia gola i ta nadarzyła się w 55. minucie, a wykorzystał ją Kacper Piotrowski. Zespół ze Stalowej Woli nie zamierzał się zatrzymywać i zaraz po strzeleniu bramki na 1-1, rozpoczął poszukwania trafienia numer dwa.

Gospodarze napierdali i w końcu dopięli swego w w 79. minucie, a na listę strzelców wpisał się Szymon Grabarz. Orzeł próbował jeszcze odrobić straty i doprowadzić do wyrównania. Stalówka natomiast nie zamierzała popełniać błędu z zeszłego tygodnia i dowiozła prowadzenie do końca.

0-1 Karol Wilk (10)
1-1 Kacper Piotrowski (55)
2-1 Szymon Grabarz (72)

Stal II Stalowa Wola: Siudak- Bosak, Buczek, Popek, Mistrzyk, Lebioda, Stępniowski (79. F.Moskal), Wojtak (91. Mścisz), Grabarz, Świerad (83. Malinowski), Piotrowski (71. Tłuczek)