2020-10-19 09:35:26

Lechia Sędziszów Małopolski na remis z Partyzantem MAL-BUD1 Targowiska

Podopieczni Łukasza Śliwińskiego po wygranej nad Startem chcieli pójść za ciosem w meczu z Lechią. Ta jednak miała niezbyt dobre humory i w sobotnie przedpołudnie liczyła na przełamanie. Obie drużyny poszły więc na kompromis.

Partyzant MAL-BUD1 Targowiska po wygranej nad Startem Pruchnik chciał pójść za ciosem i zainkasować kolejny komplet oczek. Podopieczni Łukasza Śliwińskiego od pierwszych minut atakowali, a aktywny z przodu był Oleg Moskalets, który miał dwie bardzo dobre okazje do zdobycia gola. Te jednak nie znalazły drogi do siatki i cały czas było 0-0.

Lechia Sędziszów Małopolski także miała swoje okazje i w 38. minucie stanąła przed szansą zdobycia bramki na 1-0. Michał Pelczar faulował w szesnastce Jakuba Makucha i arbiter wskazał na wapno. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Jakub Lesiński, który pewnym strzałem pokonał Huberta Niemca. Sytuacja ta dodała skrzydeł miejscowym, którzy mogli szybko podwyższyć rezultat, ale dobrze spisywali się defensorzy gości.

Po zmianie stron, Partyzant ruszył do ataku w poszukiwaniu gola na 1-1. Tego udało się znaleźć w 60. minucie. Aktywny na boisku Marcin Borowczyk wypatrzył Moskaletsa, a ten głową pokonał Łukasza Ćwiczaka. Mecz od tej pory stał się bardzo zacięty, a obie ekipy miały okazje do przechylenia szali na swoją korzyść. Ostatecznie wynik już nie uległ zmianie i po końcowym gwizdku jedni i drudzy dopisali sobie po oczku.

1-0 Jakub Lesiński (38-rzut karny)
1-1 Oleg Moskalets (60)

Lechia Sędziszów Małopolski: Ł. Ćwiczak - B. Posłuszny, Lesiński, Rogóż (70. Salamon), Czółno - Malisiewicz, Róg, Urbaniak (46. J. Posłuszny), Osztreicher, Potwora - Makuch (82. Dziura)

Partyzant MAL-BUD1 Targowiska: Niemiec - Szczurek, Pelczar, Suszko, Penar (70. Haznar) - Szczur (80. Szubrycht), Stodolak, Śliwiński, Kawatsiuk (46. Borowczyk), Moskalets - Nikitczuk

Żółte kartki: Potwora, Makuch - Suszko, Stodolak

Sędziował: Damian Kublas (Jarosław)