2021-09-04 16:38:00

Złoty gol Karola Wajsa! Karpaty Krosno rzutem na taśmę wygrały z Orłem Przeworsk

Piłkarze Karpat Krosno pokonali 1-0 Orzeł Przeworsk po bramce Karola Wajsa w doliczonym czasie gry. Ekipa gości wygrała zasłużenie, bowiem przez cały mecz była stroną dominującą.

Karpaty Krosno od początku meczu miały ogromną przewagę w starciu z Orłem Przeworsk. Już po kwadransie gry doskonałą okazję miał Tomasz Płonka. Jednak minimalnie nie trafił. W kolejnych minutach mecz toczył się w środku pola, ale częściej przy piłce utrzymywali się goście. Chwilę przed przerwą ponownie napastnik "Biało-niebieskich" stanął przed szansą na zdobycie bramki. Jednak piłka po jego strzale ponownie minęła słupek bramki gospodarzy. Orzeł odpowiedział niecelnym strzałem Jacka Flisa i tyle na tyle było stać podopiecznych Pawła Załogi w tej części gry.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie i nadal oglądaliśmy mecz pod dyktando Karpat Krosno. Znów aktywny był Płonka, jednak tym razem futbolówka po jego strzale głową trafiła w słupek. Z każdą minutą rosła przewaga piłkarzy Dariusza Liany. Ostatecznie zwycięską bramkę dla krośnian zdobył Karol Wajs w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.

- Mecz był toczony pod nasze dyktando. Mogliśmy wygrać nawet sześcioma bramkami. To był nasz najlepszy występ w tym sezonie. Gospodarze nie oddali żadnego celnego strzału, my mieliśmy około 90 procent posiadania piłki - powiedział nam dyrektor sportowy Karpat, Łukasz Zych.

0-1 Karol Wajs (90+3)