2020-11-22 17:25:00

Develeopres SkyRes Rzeszów pokonał u siebie Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz

Populanrne "Rysice" nie zatrzymują się i wciąż są niepokonane w rozgrywkacg Tauron Ligi. Dziś obyło się bez strat, a z kwitkiem został odesłany zespół z Bydgoszczy.

Developres SkyRes Rzeszów po wygranej nad E.Leclerc Moya Radomką Radom, chicał pójśc za ciosem i tym razem ugrać komplet oczek. Na drodze "Rysic" stanął zespół Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz, który liczył na sprawienie niespodzianki. Zapowiadało się więc ciekawe spotkanie.

Pierwszy set był bardzo zacięty, a jako pierwsze, prowadzenie objęły podopieczne Stephana Antigi. Z czasem jednak, rolę się odwróciły i to zespół z województwa kujawsko-pomorskiego wygrywał. Nudy nie było, jednak w końcówce seta to rzeszowianki mocniej przycisnęły i ostatecznie wygrały 25-19.

Przyjezdne nie zamierząły tak tego zostawiać i czym prędzej ruszyły do ataku. Minimalnie prowadził zespół z Rzeszowa, jednak wraz z upływającym czasem, do głosu doszła ekipa z Bydgoszczy. Ta, bardzo dobrze zagrała w końcówce drugiego seta i wygrała go w stosunku 21-25. Na tablicy wyników widniało więc 1-1 w setach.

Emocni na Hali Podpromie nie brakowało, jednak rzeszowianki kontrolowały wynik. Mecz był bardzo zacięty i gdy na tablicy wyników było 15-15 w trzecim secie, to gospodynie się zmobilizowały i szybko odskoczyły drużynie Pałacu. Bydgoszczanki próbowały jeszcze nawiązać walkę, jednak było to za mało i w setach było 2-1.

Podopieczne Stephana Antigi chciały w czwartym secie postawić przysłowiową kropkę. Przyjezdne tanio punktów oddawać nie zamierzały i bój był do pewnego momentu wyrównany. Popularne "Rysice" jednak włączyły piąty bieg i dość wyraźnie odjęchały drużynie z województwa kujawsko-pomorskiego. Zespół gości starał się jeszcze nawiązać walkę, ale do Bydgoszczy wróci bez punktów.

Developres SkyRes Rzeszów - Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3-1 (25-19, 21-25, 25-19, 25-16)