2020-11-22 21:31:00

Motor Lublin pewnie pokonał Hutnik Kraków! Dwa gole Daniela Świderskiego

W starciu beniaminków, lepsza okazała się ekipa z Lublina, która wypunktowała zespół z Nowej Huty. Dublet ustrzelił doskonale znany na Podkarpaciu Daniel Świderski.

Od początku spotkania to Motor Lublin był stroną przeważającą, jednak Hutnik Kraków mądrze się bronił i skutecznie odpierał jego ataki. Podopieczni Mirosława Hajdo napierali. W 8. minucie na strzał zdecydował się Tomasz Swędrowski, lecz Dawid Smug udanie interweniował. Gospodarzenie nie zwalniali tempa i częściej byli przy piłce.

Zespół dowodzony przez Leszka Janiczaka próbował utrudniać zadanie zespołowi z Lublina i całkiem nieźle mu to wychodziło. W 18. minucie świetną okazję miał Daniel Świderski, ale golkiper zespołu z Nowej Huty wybił futbolówkę. Hutnik także miał swoje szanse, ale brakowało konkretów. Dobrze w bramce spisywał się także Sebastian Madejski, który oddalał zagrożenie.

Częściej atakował jednak Motor, który prowadzenie objąć mógł jeszcze przed przerwą. Na strzał zdecydował się Kamil Kumoch, ale ponownie w bramce dobrze zachował się Smug. Worek z golami rozerwał się tuż po zmianie stron. Świderski wypatrzył Tomasza Swędrowskiego, a ten ruszył do przodu i następnie umieścił piłkę w siatce.

Gospodarze zaczęli się rozkręcać i rozpoczęli poszukiwania trafienia numer dwa. Brakowało jednak konkretów, a przede wszystkim miejscowi też popełniali błędy. Wykorzystać próbował to Hutnik, jednak Motor kontrolował przebieg gry. Podopieczni Leszka Janiczaka próbowali powalczyć w Lublinie, ale miejscowi skutecznie odpierali ataki.

Zespół dowodzony przez Mirosława Hajdo w 80. minucie podwyższył prowadzenie. Szymon Rak zagrywał do Daniela Świderskiego, który odegrał do Rafała Króla. Były gracz m.in. Stali Kraśnik czy Znicza Pruszków odegrał do wychowanka Znicza Biała Piska, który umieścił piłkę w siatce. Motor nie zamierzał się zatrzymywać i czym prędzej ruszył do ataku.

Lublinianie po chwili prowadzili już 3-0, a gola ponownie zdobył Świderski. Król podawał do Marcina Michoty, który zdecydował się na strzał. Ten wybronił Smug, ale przy dobitce snajpera urodzone w Piszu był już bezradny. Hutnik mógł jeszcze zdobyć honorową bramkę. Szansę miał Mateusz Ozimek, jednak posłał piłkę nad poprzeczką.

1-0 Tomasz Swędrowski (47)
2-0 Daniel Świderski (80)
3-0 Daniel Świderski (85)

Motor Lublin: Madejski – Moskwik, Wawszczyk, Grodzicki, M.Król, Swędrowski, Kumoch (63. Rak), R.Król (88. Cichocki), Ceglarz (72. Michota), Wójcik (63. Duda), Świderski

Hutnik Kraków: Smug – Jaklik, Stawarczyk, Zając, Reczulski – Drąg (77. Sobala), Kędziora (86. Jodłowski), Świątek – Kieliś, Ozimek, Linca (70. Hafez)

Żółte kartki: Kumoch, Wawszczyk - Reczulski, Drąg, Stawarczyk, Zając

Sędziował: Leszek Lewandowski (Zabrze)