2020-11-22 09:50:53

Miasto Szkła Krosno przegrało z Dzikami Warszawa

Miasto Szkła Krosno przegrało po raz pierwszy w tym sezonie na wyjeździe. (fot. Dariusz Błażejowski)
Miasto Szkła Krosno przegrało z Dzikami Warszawa. O wszystkim zdecydowała czwarta kwarta przegrana przez krośnian 9-24.

Miasto Szkła Krosno mecz wyjazdowy z Dzikami Warszawa rozpoczęło od prowadzenia 11-0. Później gospodarze zniwelowali starty. Jednak koszykarze prowadzeni przez Marcina Radomskiego ponownie uzyskali dziesięć "oczek" przewagi po znakomitej serii w trzeciej odsłonie sobotniego meczu. O końcowym zwycięstwie gospodarzy zdecydowała czwarta kwarta, którą Dziki wygrały 24-9. Warto dodać, że w decydującej partii nie wziął udziału Alan Czujkowski, który po kontrowersyjnym faulu musiał opuścić parkiet.

Najwięcej punktów dla ekipy z Warszawy zdobył Patryk Gospodarek 19, o dwa mniej dołożył Piotr Pamuła. Rozgrywający Grzegorz Grochowski zaliczył sześć asyst. Natomiast w ekipie Miasta Szkła najlepiej zaprezentował się Piotr Wieloch, który zdobył 12 punktów i zaliczył 9 asyst. Krośnianie po raz pierwszy w tym sezonie przegrali wyjazdowy mecz.

Dziki Warszawa - Miasto Szkła Krosno 69-61 (17-14, 17-17, 11-21, 24-9)