2020-11-21 17:11:08

Kryzys Stali Rzeszów trwa dalej! Porażka z Chojniczanką Chojnice

Piłkarze Stali Rzeszów przegrali 1:2 z Chojniczanką Chojnice i przedłużyli swoją niechlubną serię meczów bez zwycięstwa. Jedyną bramkę dla rzeszowian zdobył z rzutu karnego Wojciech Reiman.

Jeszcze do niedawna Stal Rzeszów była najlepiej grającym drugoligowcem na wyjazdach. Od dwóch spotkań jednak zespół Marcina Wołowca i Krzysztofa Łętochy z meczów rozgrywanych poza Podkarpaciem wraca bez punktów.

Spotknie dobrze rozpoczęła Stal Rzeszów, która już w 11. minucie mogła otworzyć wynik spotkania, kiedy to Wojciech Reiman groźnym strzałem głową mógł zaskoczyć bramkarza Chojniczanki. Chwilę później szansę miał Dawid Olejarka, który powinien wykorzystać błąd rywala, ale tego nie zrobił.

W 26. minucie odpowiedzieli miejscowi, ale strzał Krystiana Wachowiaka na szczęście dla rzeszowian trafił tylko w słupek.

Ofensywna gra biało-niebieskich w końcu się opłaciła i w 28. minucie w polu karnym faulowany był Wiktor Kłos. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a strzał na gola zamienił Wojciech Reiman.

Niedługo później doskonałą okazję na podwyższenie miał po samotnym rajdzie Dawid Olejarka, ale jego uderzenie poszybowało nad poprzeczką.

Gospodarze przebudzili się i zdołali wyrównać jeszcze przed przerwą - piłkę ręką w polu karnym zatrzymał Jarosław Fojut i arbiter bez wahania wskazał na wapno. Szymon Skrzypczak się nie pomylił i do przerwy w Chojnicach był remis.

Po zmianie stron z wysokiego "c" zaczęli gospodarze, którzy zaledwie kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry wyszli na prowadzenie po świetnym podaniu Ziętarskiego do Mateusza Klichowicza, który pokonał Bieszczada. Podopieczni Marcina Wołowca próbowali odrabiać straty, ale między słupkami Chojniczanki dobrze dysponowany był Paweł Sokół. Ostatecznie Stal nie dała rady ugrać chociaż remisu i do stolicy Podkarpacia wróci na tarczy.

0-1 Wojciech Reiman (31-karny)
1-1 Szymon Skrzypczak (43-karny)
2-1 Mateusz Klichowicz (46)