2020-11-21 20:20:44

Piękne gole dały PGE Stali Mielec cenny remis z Zagłębiem Lubin

PGE Stal Mielec uratowała cenny remis w Lubinie (fot. Anna Jajkiewicz / archiwum)
Piłkarze PGE FKS Stali Mielec zremisowali 2-2 w wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin. Gole dla Stali, zresztą przepięknej urody, zdobywali Maciej Domański i Petteri Forsell.

Debiut Leszka Ojrzyńskiego na stanowisku szkoleniowca PGE Stali Mielec nie rozpoczął się po myśli podkarpackich kibiców, ale zakończył w dużo lepszym stylu. Mielczanie zdobyli cenny punkt w Lubinie i uciekli z ostatniego miejsca w tabeli.

W 17. minucie spotkania świetną piłkę po prawej stronie boiska dostał Kacper Chodyna i mocnym strzałem w krótki róg pokonał Rafała Strączka. Dwie minut później mogło być 0-2, ale Strączek tym razem popisał się doskonałą interwencją i wybił piłkę na rzut rożny.

Niestety w 34. minucie precyzyjne dogranie Lubomira Guldana wykorzystał Sasa Balić i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki podwyższając na 2-0 dla Zagłębia Lubin.

Gracze PGE Stali Mielec nie podłamali się stratą drugiego gola i ruszyli do ataku. Z prawej strony boiska w pole karne wszedł Mateusz Mak i po niefortunnej interwencji jedneg z obrońców przepięknym uderzeniem z wolnej popisał się Mateusz Domański. Futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki i zatrzepotała w siatce dając nadzieję mieleckim fanom. Do przerwy było 1-2.

Na drugą połowę gracze PGE Stali Mielec wyszli mocno zmotywowani. Przyniosło to efekt już w 50. minucie, kiedy to mielczanie mieli rzut wolny z ok. 30 metrów od bramki Dominika Hładuna. Do piłki podszedł doświadczony Fin Petter Forsell i w fenomenalnym stylu uderzył pod poprzeczkę nie dając najmniejszych szansa golkiperowi Zagłębia Lubin.

Po bramce na 2-2 tempo meczu nieco siadło i obydwie drużyny nie stwarzały już tak wielu okazji. W 78. minucie świetną okazję dla Stali Mielec miał jeszcze Paweł Tomczyk, ale jego uderzenie w ostatniej chwili "wyciągnął" bramkarz gospodarzy.

1-0 Kacper Chodyna (17)
2-0 Sasa Balić  (34)
2-1 Maciej Domański (37)
2-2 Petteri Forsell (50)

Zagłębie Lubin: Dominik Hładun - Kacper Chodyna, Lorenco Simić, Lubomír Guldan, Sasa Balić, Patryk Szysz, Łukasz Poręba, Jakub Żubrowski (65. Jewgienij Baszkirow), Filip Starzyński, Adam Ratajczyk (65. Jakub Bednarczyk), Samuel Mraz (81. Rok Sirk).

PGE FKS Stal Mielec: Rafał Strączek - Kamil Kościelny, Mateusz Żyro, Bożidar Czorbadżijski (81. Martin Sus), Marcin Flis, Mateusz Mak (67. Jakub Wróbel), Grzegorz Tomasiewicz, Mateusz Matras, Maciej Domański, Andreja Prokić (46. Petteri Forsell), Łukasz Zjawiński (46. Paweł Tomczyk).

Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
Żółte kartki: Simić - Mak, Żyro, Wróbel.