2020-11-10 08:46:44

3 liga gr. IV: Texom Sokół Sieniawa pokonał Stalówkę. Siarka Tarnobrzeg rozbiła Jutrzenkę [Podsumowanie 18. kolejki]

Za nami osiemnasta seria gier na trzecioligowym froncie. Wciąż niepokonany w lidze jest Sokół Sieniawa, który w niedzielę skromnie pokonał Stalówkę. Nie oszczędzała się natomiast Siarka Tarnobrzeg, która w sobotę rozbiła Jutrzenkę Giebułtów. Sprawdźcie co jeszcze się wydarzyło w minionej kolejce.

Texom Sokół Sieniawa wciąż jako jedyny, ma status niepokonanej ekipy w 3 lidze gr. IV. W niedzielę podopieczni Ryszarda Kuźmy wygrali ze Stalą Stalowa Wola, a jedynego gola zdobył Jarosław Lis w 11. minucie. Siarka Tarnobrzeg rozbiła Jutrzenkę Giebułtów, aplikując jej aż sześć goli. Zespół Grzegorza Opalińskiego do przerwy prowadził już czterema trafieniami, a dwa z nich były z jedenastu metrów.

Wynik otworzył Paweł Wolski, a następnie trafiali Arkadiusz Gajewski - dwukrotnie oraz Mateusz Janeczko. Po zmianie stron, kibice oglądający transmisję obejrzeli jeszcze trzy gole. Dwa z nich były autorstwa gospodarzy, a na listę strzelców wpisali się Michał Bierzało oraz Patryk Wdowiak. Jutrzenka zaś odpowiedziała honorowym trafieniem Bartosza Kozieła.

KS Wiązownica pokazał moc i pokonał KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Niedzielne spotkanie było pełne zwrotów akcji, a i nie brakowało także czerwonych kartek. Skuteczniejsi tego dnia byli jednak gospodarze, którzy strzelili trzy gole, a wszystkie padły łupem Kacpra Ropa. Dla pomarańczowo-czarnych dwukrotnie trafiał Wojciech Trochim.

Wisłoka Dębica nie bez problemów pokonała Hetmana Zamość. Spoglądając na sam wynik, wydaje się, że było łatwo i przyjemnie. Goście do przerwy prowadzili 0-1 po trafieniu Rafała Kruczkowskiego. Po zmianie stron, wyrównał Dariusz Kamiński. W 59. minucie czerwoną kartkę otrzymał Dawid Rosiak i był to jeden z kluczowych momentów tego spotkania.

Podopieczni Dariusza Kantora dostali wiatru w żagle i zdobyli jeszcze cztery gole. W 64. minucie prowadzenie biało-zielonym dał Damian Łanucha. Kolejne trafienia padały łupem Sebastiana Pawlaka oraz Łukasza Siedlika, a wynik meczu ustalił samobójczym trafieniem Paweł Szatała. Wólczanka Wólka Pełkńska przegrała na wyjeździe z Wisłą Sandomierz. Jedynego gola w tym meczu zdobył Adrian Kajpust, który w przeszłości reprezentował czarno-czerwone barwy.

Co jeszcze działo się w minionej kolejce? Podhale Nowy Targ pokonało Chełmiankę Chełm. Lewart Lubartów ugrał oczko z rezerwami Korony Kielce, a Orlęta Radzyń Podlaski zainkasowały komplet punktów w starciu z drugim garniturem Cracovii. Avia Świdnik wygrała na wyjeździe z ŁKS-em Probudex Łagów. Mecz Stali Kraśnik z Podlasiem Biała Podlaska zostanie rozegrany w innym terminie.

1-0 Jarosław Lis (11)