2020-11-10 09:22:26

2 liga: Motor Lublin pokonał Stal Rzeszów. Hutnik Kraków przegrał w Kaliszu [Podsumowanie 12. kolejki]

Za nami dwunasta seria gier na drugoligowym froncie. Nasz jedyny przedstawiciel na tym szczeblu, w sobotę musiał uznać wyższość beniaminka z Lublina. Ekipa z Nowej Huty natomiast przegrała w Kaliszu. Sprawdźcie co jeszcze się działo w minionej kolejce.

Stal Rzeszów przegrała na wyjeździe z Motorem Lublin. W meczu padła jedna bramka, a jej autorem był Marcin Michota, który ma chyba patent na biało-niebieskich. Podopieczni duetu Marcin Wołowiec-Krzysztof Łętocha, próbowali jeszcze odrobić straty, jednak beniaminek nie wypuścił zwycięstwa z rąk. KKS 1925 Kalisz dał lekcję futbolu Hutnikowi Kraków.

Podopieczni Leszka Janiczaka przegrali aż 4-0, a do siatki trafiali Robet Tunkiewicz - dwukrotnie oraz Mateusz Majewski i Kamil Sabiło. Garbarnia Kraków przegrała z rezerwami Lecha Poznań. Kolejorz wynik otworzył w 38. minucie, a na listę strzelców wpisał się Ołeksandr Yatsenko. Kolejne gole w tym meczu padły dopiero po przerwie.

W 55. minucie na 0-2 trafił ponownie Yatsenko. Brązowi po chwili jednaj odpowiedzieli kontaktowym trafieniem Jakuba Kowalskiego. Radość miejscowych nie trwała długo, bowiem Lech dość szybko zdobył dwie bramki, a ich autorami byli Tymoteusz Klupś oraz Hubert Sobol. Wynik tego spotkania ustalił w doliczonym czasie gry Bruno Wacławek.

Co jeszcze działo się w 12. kolejce 2 ligi? Olimpia Elbląg pokonała Olimpię Grudziądz. Górnik Polkowice okazał się lepszy od Skry Częstochowa, a Pogoń Siedlce wygrała ze Skrą Częstochowa na wyjeździe. Komplet oczek zainkasował Sokół Ostróda, a Bytovia Bytów ograła w derbach Chojniczankę Chojnice. Jeśli chodzi o starcie rezerw Śląska Wrocław z GKS-em Katowice, to zostanie ono rozegrane 18 listopada o godzinie 12.

1-0 Marcin Michota (72)