2020-11-09 14:46:45

Klasa O Rzeszów: Stal SPEC Łańcut pokonała Sokoła Sokołów Małopolski. Na szczycie wciąż Strug SziK Tyczyn [Podsumowanie 18. kolejki]

Błażowianka Błażowa pokonała Bratek Bratkowice. (fot. Jerzy Kocój)
Strug Tyczyn wciąż na szczycie tabeli. W ubiegły weekend pokonali 1-0 KS Stobierna. Depczą im po piętach Stal Łańcut oraz Błażowianka Błażowa, które wygrały swoje mecze.

Stal Łańcut pokonała na wyjeździe 4-2 Sokoła Sokołów Małopolski. Goście już po 18. minutach gry byli na prowadzeniu po trafieniu Patryka Wójcika. Jednak gospodarze zdobyli bramki do szatni i tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie. Autorem obu trafien był Grzegorz Płonka. Jedna ta sytuacja nie załamała drużyny z Łańcut. Po godzinie gry był remis za sprawą Dawida Bieniasza. W koncówce szalę zwycięstwa na stronę Stali przesunął Patryk Nowak, który zdobył gole w 86. i 90. minucie.

Pozycję lidera obronił Strug Tyczyn. Podopieczni Jacka Sowy musieli się jednak namęczyć. Ostatecznie pokonali KS Stobierna po bramce Patryk Mendonia, który strzałem głową kwadrans przed końcem meczu dał zwyciętwo gospodarzom.

Trzecia w tabeli Błażowianka Błażowa ograła aż 4-0 "czerwoną latarnię ligi", a więc Bratek Bratkowice. Dwie bramki dla ekipy z Błażowej zdobył Paweł Kruła. Po jednym trafieniu dołożyli Michał Karnas oraz Piotr Kruczek.

W innych meczach Włókniarz Rakszawa podzielił się punktami z rezerwami Stali Rzeszów. Goście objęli prowadzenie za sprawą Dariusza Jareckiego, a do wyrównania doprowadził Łukasz Bursztyka. Natomiast KS Zaczernie pokonało na wyjeździe KS Przybyszówka 2-0. Bramki dla gości zdobyli Mateusz Dec oraz Waldemar Znamieńczyków.

0-1 Patryk Wójcik (18)
1-1 Grzegorz Płonka (36)
2-1 Grzegorz Płonka (46)
2-2 Dawid Bieniasz (61)
2-3 Patryk Nowak (86)
2-4 Patryk Nowak (90)