2020-11-10 08:01:24

4 liga podkarpacka: Watkem Korona Rzeszów nowym liderem. Tuż za nią Izolator Boguchwała i Karpaty Krosno [Podsumowanie 20. kolejki]

Za nami niezwykle emocjonująca kolejka czwartej ligi podkarpackiej. Była ta już dwudziesta seria gier. Korona Rzeszów wykorzystała porażkę Piasta i została nowym liderem 4 ligi. Tuż za nią uplasowały się ekipy Izolacji oraz Karpat. Sprawdźcie co jeszcze się wydarzyło.

Watkem Korona Rzeszów dość pewnie pokonała u siebie Partyzanta MAL-BUD1 Targowiska. Zespół z Załęża prowadzenie objął w 20. minucie, a do siatki trafił Damian Karwacki. Kolejne gole padły dopiero w samej końcówce spotkania. Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, na 2-0 z rzutu karnego podwyższył Mateusz Wawrylak. Wynik w doliczonym czasie, podwyższył Maciej Maślany.

Po końcowym gwizdku w szeregach ekipy z Rzeszowa, nastała ogromna radość, bowiem objęła ona prowadzenie w ligowej stawce. Stało się to za sprawą Piasta Tuczempy, który przegrał z Głogovią Głogów Małopolski. Wynik w tym meczu otworzyły Piastunki, a konkretnie uczynił to Marcin Sobol. Tuż przed przerwą nastąpiło wytównanie, a do siatki trafił Igor Tarała.

Kolejne gole padały dopiero po przerwie. W 60. minucie bramkę zdobył ponownie Tarała, dając tym samym prowadzenie ekipie z Głogowa Małopolskiego. Po chwili było już 1-3, a tym razem na listę strzelców wpisał się Dawid Pałys-Rydzik, który tym samym ustalił wynik meczu. Ekoball Stal Sanok skromnie pokonała Orła Przeworsk, a jedyne trafienie w tym meczu, odnotowano w 67. minucie, a jego autorem był Krystian Kalemba.

Sokół Nisko rozkręca się pod wodzą Pawła Wtorka. Niżanie w sobotę odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu, a tym razem pewnie pokonali oni Start Pruchnik. Wynik w 28. minucie otworzył Patryk Tetlak, a tuż przed przerwą podwyższył go Kamil Wojtak. Po zmianie stron, padła jeszcze jedna bramka, którą na swoim koncie zapisał Wojciech Tyczyński.

Rezerwy Stali Mielec wciąż są w grze o czołową ósemkę. W sobotę zespół Sebastiana Bajorka skromnie pokonał Legion Pilzno, a jedynego gola zdobył Adam Kramarz. Igloopol Dębica odniósł ważne zwycięstwo nad rezerwami Stali Stalowa Wola. Podopieczni Grzegorza Lorka wygrali 3-2 i nadal zachowują spore szansę na grę o awans wiosną.

Sprawę natomiast skomplikowała sobie Polonia Przemyśl, która w sobotę przegrała z Sokołem Kolbuszowa Dolna. W meczu padł jeden gol, a jego autorem był Kamil Aab w 23. minucie. Spore szansę na awans do czołowej ósemki, wciąż ma JKS Jarosław, który skromnie pokonał na wyjeździe Błękitnych Ropczyce. Emocji nie brakowało, a o zwycięstwie gości zadecydowała jedna bramka, którą zdobył Sebastian Sobolewski w 78. minucie.

Izolator Boguchwała został nowym wiceliderem 4 ligi podkarpackiej. Piłkarze Bartosza Zołotara pokonali na wyjeździe Czarnych 1910 Jasło, a jedynego gola w tym starciu zdobył Piotr Buda w 52. minucie. Kolejne spotkania zostały rozegrane w niedzielę. Wisłok Wiśniowa wygrał u siebie z Lechią Sędziszów Małopolski, a Karpaty Krosno pokonały rezerwy Resovii, załatwiając sprawę praktycznie w 10 minut.

1-0 Damian Karwacki (20)
2-0 Mateusz Wawrylak (80-rzut karny)
3-0 Maciej Maślany (90)