2020-11-10 10:35:43

PKO Ekstraklasa: Warta Poznań mimo gry w osłabieniu, pokonała PGE Stal Mielec [Podsumowanie 9. kolejki]

Za nami także dziewiąta seria gier w piłkarskiej elicie. Nasz jedyny przedstawiciel na tym szczeblu, przegrał z Wartą Poznań, mimo że ta grała w osłabieniu. Sprawdźcie co jeszcze się wydarzyło.

PGE Stal Mielec przegrała z Wartą Poznań w sobotę, choć od 34. minuty grała w przewadzę, bowiem czerwoną kartkę ujrzał Mateusz Spychała. Podopieczni Dariusza Skrzypczaka nie potrafili tego wykorzystać i w końcówce stracili bramkę na 0-1, a jego autorem był Mateusz Kuzimski

Cracovia pokonała Jagiellonie Białystok 3-1. Ekipa Michała Probierza prowadzenie objęła w 25. minucie, a gola zdobył Tomas Vestenicky. Tuż przed przerwą, żółto-czarwoni zdołali wyrównać, a na listę strzelców wpisał się Jesus Imaz. Ostatecznie jednak wygrały Pasy, które w końcówce zadały dwa mocne ciosy, a autorstwa Floriana Loshaja i Thiago.

Kolejne mecze tej serii gier odbyły się w niedzielę. Legia Warszawa po szalonym meczu, pokonała Lecha Poznań. Jako pierwszy na prowadzenie wyszedł Kolejorz, a piłkę we własnej siatce, po niefortunnej interwencji, umieścił Josip Juranovic. To jednak nie podłamało miejscowych, którzy w 67. minucie wyrównali za sprawą Kacpra Skibickiego.

Podopiecznym Czesława Michniewicza było mało i Legia błyskawicznie rozpoczęła poszukiwania gola numer dwa. Tego udało się znaleźć w doliczonym czasie gry, a na listę strzelców wpisał się Rafael Lopez. W ostatnim meczu 9. kolejki PKO Ekstraklasy, Wisła Kraków bezbramkowo zremisowała z Rakowem Częstochowa.

0-1 Mateusz Kuzimski (88)