2022-05-21 20:12:00

Gładkie 3-0 na zakończenie sezonu. Wisła Płock zlała PGE FKS Stal Mielec

W Mielcu chyba cieszą się, że ten sezon dobiegł już końca. PGE FKS Stal na jego zakończenie, wysoko przegrała na wyjeździe z Wisłą Płock.

Od początku spotkania stroną przeważającą była Wisła Płock, która stworzyła sobie więcej okazji bramkowych i była tego dnia poprostu konkretniejsza. PGE FKS Stal Mielec miała wprawdzie swoje sytuacje, ale jednak częśćiej przy futbolówce byli "Nafciarze". Kibice na pierwszego gola musieli jednak czekać do 37. minuty. Jorginho wypatrzył Aleksandra Pawlaka, który nie dał szans Bartoszowi Mrozkowi.

Płocczanie nie zamierzali się zatrzymywać i przed przerwą starali się jeszcze podwyższyć prowadzenie, jednak ostatecznie w pierwszej odsłonie więcej goli nie padło. Miejscowi po zmianie stron nadal lepiej prezentowali się na murawie, a kolejne gole były kwestią czasu. Wisła tego dnia była konkretniejsza i w 77. minucie podwyższyła na 2-0, a do siatki trafił Filip Leśniak.

Zespół dowodzony przez Pavola Stano wciąż napierał i stwarzał sobie kolejne okazje do poodwyższenia wyniku. Mielczanie także starali się kreować sytuacje bramkowe, jednak tych ze strony Stali było jak na lekarstwo. Konkretniejsza tego dnia była Wisła, która w 87. minucie strzeliła gola na 3-0, którego autorem był Marko Kolar.

1-0 Aleksander Pawlak (37)
2-0 Filip Leśniak (77)
3-0 Marko Kolar (87)

Wisła Płock: K. Kamiński – D. Michalski, Rzeźniczak, Tomasik, Furman – Pawlak, Lesniak (81. Cielemięcki), Szwoch, Sekulski (68. Warchoł) – Jorginho (81. Gerbowski), Wolski (68. Kolar)

PGE FKS Stal Mielec: Mrozek – Wawszczyk (79. Poreba), Flis, Matras, Ma. Żyro – Granlund (60. Wrzesiński), Domański, Kasperkiewicz (69. Budziński), Tomasiewicz (79. Kłos) – Zawada, Sitek (79. Maj)

Żółte kartki: Michalski, Tomasik, Szwoch - Sitek

Sędziował: Piotr Urban (Legionowo)