2022-05-21 18:35:54

Czwarte miejsce Eurobud JKS-u Jarosław na koniec sezonu

Eurobud JKS Jarosław wygrał ostatni mecz w sezonie z Suzuki Koroną Kielce i zakończył go na czwartym miejscu. Usytuowanie tuż za podium jest nadal ogromnym sukcesem całej drużyny, która mocno na to pracowała i dawała z siebie wszystko w rozgrywkach PGNiG Superligi.

Ostatni mecz z Suzuki Koroną Kielce ułożył się dla Eurobud JKS-u Jarosław wyśmienicie. Podopieczne  Reidara Moistada wygrały 31-22 w jarosławskiej hali MOSiR. "Koroneczki" miały spory problem w przedostaniu się do bramki, a także z samą Weroniką Kordowiecką między słupkami. Mimo, że w siedemnastej minucie widniał wynik 6-6, końcówka pierwszej połowy należała jednak do dziewczyn z nad Sanu, które wypracowały sobie kilkupunktową przewagę.

Druga część nadal leżała po stronie JKS-u, a rywalki nie trafiły przez siedem minut do bramki. Dominacja utrzymała się do końca spotkania i zawodniczki z Podkarpacia zakończyły sezon w dobrym stylu. Był atkże czas na pożegnanie ze świetnymi zawodniczkami: Magdą Balsam oraz Ivony Mrden, które od kolejnego sezonu zagrają w innych barwach.

Eurobud JKS Jarosław - Suzuki Korona Handball Kielce 31-22 (16-13)
Suzuki Korona Handball: Hibner , Chojnacka , Chodakowska  – Gliwińska , Kędzior  – M. Więckowska – Pastuszka , Costa , Rosińska – Pękala  – Zimnicka, Staszewska – Jasińska , Miśkiewicz. Trener: Paweł Tetelewski.
Eurobud JKS: Kordowiecka  Djurasinović , Kucharczyk – Zimny, Mrden, Smolin, Guziewicz , Nestiariuk , Gadzina , Balsam, Dorsz, Strózik, Matuszczyk. Trener: Reidar Mostad.