2022-05-22 08:06:00

Stal Stalowa Wola nie dała rady Czarnym Połaniec. Filip Bakowski bohaterem miejscowych

Stal Stalowa Wola nie dała rady beniaminkowi. Podopieczni Łukasza Surmy polegli na wyjeździe z Czarnymi Połaniec.

Nie było to wielkie widowisko, choć lepiej mogło ono zacząć się dla graczy Stali Stalowa Wola. W 10. minucie dobrze w "szesnastce" odnalazł się Mateusz Hudzik, jednak uderzył obok bramki. Czarni Połaniec także mieli swoje sytuacje, a aktywny z przodu był Adrian Gębalski. Przez długi czas było jednak 0-0.

Gospodarzom bardzo zależało tego dnia na zwycięstwe. Czarni nie odpuszczali i w 36. minucie dopięli swego, a piłkę w siatce umieścił Filip Bakowski, wychowanek Stali Mielec. "Stalówka" w końcówce pierwszej połowy próbowała jeszcze doprowadzić do wyrównania, jednak ostatecznie więcej goli już nie padło i na przerwię w lepszych humorach schodził zespół z Połańca.

Kibice w drugiej odsłonie zobaczyli mecz walki, choć też i sytuacje się pojawiły. Nie były jednak one klarowne, choć obu zespołom nie można było odmówić woli walki oraz zaangażowania. Więcej trafień już jednak nie odnotowano i lepsze humory po meczu miał zespół Czarnych Połaniec, który mocno przybliżył się do utrzymania w 3 lidze gr. IV.

1-0 Filip Bakowski (36)

Czarni Połaniec: Siryk – Załucki (38. Bawor), Bakowski, Bażant, Ferens (61. Banik), Kramarz, Gębalski, Hul, Smoleń, Wątróbski, Kron (67. Woś). Trener Grzegorz Wcisło.

Stal Stalowa Wola: Smyłek – Skrzyniak, Hudzik, Wojtysiak (67. Olszewski), Zięba, Drobot, Stelmach (46. Khorolskyi), Jopek, Lebioda (67. Duda), Kacprzycki (85. Kiełbasa), Świderski (46. Biskup)

Żółte kartki: Załucki, Gębalski, Bażant, Kramarz, Smoleń – Świderski, Stelmach, Kacprzycki, Lebioda, Olszewski

Sędziował: Michał Mikulski (Lublin)