2022-05-22 08:49:00

Wisłok Wiśniowa nie zamierza się żegnać z 4 ligą podkarpacką! Zwycięstwo z Piastem Tuczempy

Piłkarze Wisłoka Wiśniowa ani myślą się żegnać z 4 ligą podkarpacką. Podopieczni Grzegorza Sitka w sobotę pokonali u siebie Piasta Tuczempy.

Spotkanie od początku było bardzo zaciętę, bowiem obu ekipom zależało tego dnia na wygranej. Pierwszą okazję miał Wisłok Wiśniowa, a próbował Adrian Nowak. Jego strzał wybronił Patryk Strawa, ale przy okazji uderzył głową w słupek. Bramkarzowi Piasta Tuczempy nic poważniejszego się jednak nie stało i po chwili wrócił do gry.

Niedługo po tym zrewanżował się Piast, a sytuację miał Damian Demski. Tutaj dobrą interwencją popisał się Dawid Kaszuba, który jak Strawa wcześniej, także uderzył głową w słupek, ale po chwili wrócił do gry. Mecz był bardzo zacięty, jednak konkretniejsi byli gospodarze, którzy w 28. minucie objęli prowadzenie, a piłkęw siatce umieścił Adrian Nowak.

Piast nie zamierzał tak tego zostawiać i szybko ruszył do odrabiania strat. Zespół dowodzony przez Marka Strawę szukał sposobu na pokonanie Wisłoka, ale ten dobrze się prezentował w defensywie. Obraz gry po przerwie nie uległ zmianie i nadl przyjezdni szukali okazji do wyrównania, jednak brakowało skuteczności.

Konkretniejszy był za to Wisłok, który w 71. minucie podwyższył na 2-0, a piłkę w siatce umieścił Maksymilian Maik, który wykorzystał błąd Piasta w rozegraniu. Ekipa gości nie miała już nic do stracenia i w kolejnych minutach postawiła wszystko na jedną kartę. Zespół z Tuczemp w końcówce złapał kontakt, a gola zdobył Mateusz Buczkowski.

Ostatnie minuty spotkania w Wiśniowej były niezwykle zacięte, bowiem Piast dostał wiatru w żagle. Podopieczni Marka Strawy dwoili się i troili, ale ostatecznie nie udało im się znaleźć sposobu na gospodarzy. Ostatecznie więcej goli już nie padło i lepsze humory po meczu miał Wisłok, który zdobył bardzo ważne punkty w kontekście walki o utrzymanie w 4 lidze podkarpackiej.

1-0 Adrian Nowak (28)
2-0 Maksymilian Maik (71)
2-1 Mateusz Buczkowski (88)

Wisłok Wiśniowa: Kaszuba – Zięba, Orzech, Złamaniec, Nowak, Cetnarski, M. Szymański, B. Szymański, Kasperkowicz (71. Maik), Krok, Kovtok

Piast Tuczempy: Strawa – Stopyra (60. Benc), Sas (60. Suberlak), Sobol, Demski, Popek (60. Kos), Wielgosz, Buczkowski, Wiącek, Bobak, Gonzalez (80. Broda)

Żółte kartki: M. Szymański, Kasperkowicz, Kovtok - Demski

Sędziował: Maksymilian Ciak (Stalowa Wola)