2022-05-22 14:40:52

Zwycięstwo na zakończenie sezonu. Resovia zdominowała Odrę Opole

W ostatnim meczu Resovia pokonała Odrę Opole 3-0. Rzeszowianie zakończą sezon na 11 miejscu.

Od początku tego spotkania widać było przewagę Resovii, przyjezdni częściej byli przy piłce i stwarzali sobie lepsze sytuacje. To potwierdziło się już w 9. minucie, piłkę w pole karne posłał Damian Hilbrycht, tam znalazł się niepilnowany Karol Chuchro i głową umieścił piłkę w siatce. Chwilę później gospodarze również mieli swoją okazję, jednak skutecznie interweniował Paweł Łakota.

W kolejnych minutach gra nieco się uspokoiła i mogliśmy oglądać długie wymiany podań z jednej,  jak i drugiej strony. W 30. minucie piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Damian Hilbrycht, futbolówka odbiła się od słupka, po czym Dawid Kubowicz z bliskiej odległości pokonał bramkarza rywali i rzeszowianie podwyższyli prowadzenie. Przed zakończeniem pierwszej połowy dobrze głową uderzył jeszcze Jakub Wróbel, jednak skutecznie bronił bramkarz Odry.

Po zmianie stron obie ekipy miały swoje okazje. Doskonała sytuacja dla gospodarzy pojawiła się w 65. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu różnego strzał głową oddał zawodnik Odry, jednak kolejny raz znakomicie interweniował Paweł Łakota. Rzeszowianie szybko jednak odpowiedzieli i dwie minuty później drugą bramkę zdobył Karol Chuchro. Więcej bramek już nie padło i Resovia odniosła okazałe zwycięstwo na zakończenie rozgrywek.

0-1 Karol Chuchro (9)
0-2 Dawid Kubowicz (30)
0-3 Karol Chuchro (68)

Odra: Błażej Sapielak - Antoni Klimek (46, Jakub Szrek), Łukasz Kędziora, Konrad Kostrzycki, Maksymilian Tkocz (66, Bernard Petrák), Mateusz Maćkowiak - 94. Konrad Nowak (46, Cezary Sauczek), Stanisław Hrebeń, Michał Pawlik (81, Maksymilian Paszkowski), Krzysztof Janus - Adam Żak (66, Arkadiusz Piech).

Resovia: Paweł Łakota - Bartosz Jaroch (75, Daniel Pietraszkiewicz), Karol Chuchro, Dawid Kubowicz, Radosław Adamski (85, Marcel Myszka) -  Sebastian Strózik (75, Kamil Antonik), Rafał Mikulec, Bartłomiej Wasiluk, Damian Hilbrycht (65, Klaudiusz Krasa), Bartłomiej Eizenchart (85, Łukasz Ostrowski)- Jakub Wróbel