2022-05-22 18:17:00

TEXOM Sokół Sieniawa coraz bliższy utrzymania! Pewne zwycięstwo z Podlasiem Biała Podlaska

Piłkarze TEXOM Sokoła Sieniawa coraz bliżej utrzymania w 3 lidze gr. IV. Podopieczni Dariusza Majchera w niedzielę pewnie pokonali Podlasie Biała Podlaska.

Od początku stroną przeważającą był TEXOM Sokół Sieniawa, który pierwszą groźną okazję stworzył sobie w 4. minucie. Na strzał zdecydował się Szymon Feret, ale przestrzelił. Z czasem do głosu doszło takze Podlasie Biała Podlaska, które bardzo chciało wygrać i odskoczyć rywalom w tabeli. Miejscowi dobrze jednak grali w obronie.

Podopieczni Dariusza Majchera byli tego dnia konkretniejsi i w 30. minucie objęli prowadzenie. Dominik Pikiel dośrodkował w pole karne, a tam świetnie odnalazł się Dominik Pisarek, który minął obrońców, a następnie głową pokonał bramkarza. Sokół nie odpuszczał i w końcówce mógł podwyższyć, ale Bartosz Tłuczek uderzył nad bramką.

W drugiej odsłonie oglądaliśmy mecz walki. Podlasie próbowało znaleźć sposób na Sokoła, ale ten dobrze się bronił. Ekipa z Sieniawy była tego dnia konkretniejsza i w 78. minucie podwyższyła na 2-0, a z gola cieszył się Pisarek. Goście starali się jeszcze złapać chociażby bramkę kontaktową, ale podkarpacka drużyna nie dała się zaskoczyć.

1-0 Dominik Pisarek (30)
2-0 Dominik Pisarek (78)