2022-05-22 20:14:21

RawlPlug Sokół Łańcut zagra w przyszłym sezonie w Energa Basket Lidze

Co to był za mecz! RawlPlug Sokół Łańcut po wczorajszym zwycięstwie nad Górnikiem Trans.eu Wałbrzych zaliczył dzisiejszego wieczoru trzecią wygraną w finałach i tym samym awansował do koszykarskiej Ekstraklasy. To niebywały sukces łańcuckiej drużyny.

Olbrzymie osiągnięcie RawlPlug Sokoła Łańcut, jakim jest awans do najwyższych rozgrywek w Polsce, nie miałoby miejsca bez ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeń całego zespołu. Dzisiejsze starcie z Górnikiem Trans.eu przypieczętowało trudny, ale niezwykle dobry sezon “Sokołów”.

Pierwsza kwarta pozwoliła na wypracowanie pewnej przewagi, która była kluczowa w przebiegu całego meczu i końcowym wyniku. Pierwszy celny rzut z wyskoku padł łupem zawodnika z Łańcuta- Przemysława Wrony. Początkowo to goście budowali przewagę, a po dobrym wykończeniu akcji Filipa Struskiego udało się uzbierać dwanaście oczek “nadwyżki”.

W drugiej kwarcie nie było już jednak tak łatwo. Górnik wziął się do pracy i zaczął odrabiać straty z pierwszej części. Gospodarzom udało się wygrać tę kwartę (27-23), głównie dzięki takim zawodnikom jak Marcin Dymała czy Piotr Niedźwiedzki. Emocje towarzyszyły obu drużynom do samego końca, a w ostatniej partii rywale szli “łeb w łeb”. Na pewien moment zrobiło się bardzo gorąco, kiedy ekipa z Wałbrzycha zbliżyła się do Sokoła na zaledwie cztery punkty. Goście zdołali utrzymać jednak nerwy na wodzy i tym samym wywalczyli upragniony awans do Energa Basket Ligi.

Górnik Trans.eu Wałbrzych- RawlPlug Sokół Łańcut 86-94 (18-27, 27-23, 23-23, 18-21)

Stan rywalizacji: 3-1 dla Sokoła Łańcut

Górnik: Malesa 12, Dymała 13, Jakóbczyk 29, Niedźwiedzki 19, Zywert 3, Durski 4, Jeziorowski 0, Ratajczak 6, Cechniak 0, Kruszczyński 0.

Sokół: Bręk 6, Struski 14, Wrona 10, Nowakowski 14, Szczypiński 23, Kulikowski 0, Pisarczyk 12, Załucki 13, Lis 2, Formella 0, Czerwonka 0.