2021-10-23 16:56:00

Arka Gdynia z nowym trenerem, pokonała przy Olimpijskiej Apklan Resovię

Piłkarze Apklan Resovii w nie najlepszych nastrojach wrócą z Gdyni. Podopieczni Dawida Kroczka przegrali Arką, a gole w tym meczu zdobywali Hubert Adamczyk i Olaf Kobacki.

Samo spotkanie od początku było bardzo zaciętę, a okazje miała zarówno Arka Gdynia jak i Apklan Resovia. Podopieczni Dawida Kroczka byli aktywni dziś przy Olimpijskiej, ale więcej konkretów było jednak po stronie "Arkowców". Miejscowi prowadzenie objęli w 17. minucie, a gola zdobył Hubert Adamczyk, który świetnie odnalazł się w "szesnastce".

Zespół dowodzony przez Ryszarda Tarasiewicza dostał wiatru w żagle i zaczął coraz bardziej napierać. Efektem tego była bramka na 2-0, której autorem w 26. minucie był Olaf Kobacki. Popularne "Pasiaki" próbowały w kolejnych minutach nawiązać walkę z Arką, ale ta lepiej prezentowała się na murawie i na przerwę schodziła w lepszych humorach.

W drugiej odsłonie oglądaliśmy zacięte starcie, a okazje mieli zarówno jedni jak i drudzy. Brakowało jednak konkretów, ale woli walki i zaangażowania nie można było odmówić Arce i Resovii. W końcówce spotkania goście mocniej przycisnęli, jednak zespół z Gdyni dobrze prezentował się w obronie i to on po meczu miał lepsze nastroje.

1-0 Hubert Adamczyk (17)
2-0 Olaf Kobacki (26)

Arka Gdynia: Daniel Kajzer - Arkadiusz Kasperkiewicz, Michał Marcjanik, Martin Dobrotka (75. Haris Memić), Luis Valcarce - Olaf Kobacki (80. Mateusz Stępień), Michał Bednarski, Sebastian Milewski, Christian Alemán (75. Artur Siemaszko), Hubert Adamczyk - Maciej Rosołek (65. Karol Czubak)

Apklan Resovia: Branislav Pindroch - Bartosz Jaroch, Oliver Podhorin, Dawid Kubowicz, Radosław Adamski (82. Łukasz Ostrowski) - Daniel Pietraszkiewicz (61. Bartłomiej Eizenchart), Marek Mróz (61. Kacper Szymkiewicz), Josip Šoljić, Kamil Antonik (69. Bojan Gvozdenović), Rafał Mikulec - Sebastian Strózik (82. Maksymilian Hebel)

Żółte kartki: Alemán, Bednarski - Šoljić, Jaroch, Kubowicz, Hebel

Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn)