2021-10-23 13:31:00

Polonia Przemyśl nie dała rady Głogovii Głogów Małopolski

Polonia Przemyśl musiała uznać wyższość ekipy z Głogowa Małopolskiego. Głogovia przy Sanockiej wygrała 2-0, a bramki zdobywali Przemysław Pyrdek i Arkadiusz Gil.

Oba zespoły do dzisiejszego meczu przystępowały w bardzo dobrych humorach, bowiem w minionej kolejce zarówno Polonia Przemyśl jak i Głogovia Głogów Małopolski wygrały swoje spotkania. Sama potycza od początku była natomiast wyrównana, a okazje bramkowe starali się stwarzać zarówno jedni jak i drudzy.

Konkretniejsi byli jednak podopieczni Jakuba Słomskiego, którzy w 15. minucie objęli prowadzenie, a bramkarza gospodarzy pokonał Przemysław Pyrdek. To widocznie podrażniło Polonię, która szybko ruszyła do odrabiania strat. Zespół z Głogowa Małopolskiego jednak mądrze się bronił, a i też miał swoje sytuacje.

Kibice oglądali ciekawe widowisko, jednak do przerwy więcej goli nie zobaczyli. W drugiej odsłonie, obraz gry nie uległ zmianie, choć podobnie jak w pierwszej, więcej konkretów było po stronie Głogovii. Ta w 50. minucie podwyższyła na 2-0, a tym razem z bramki cieszył się Arkadiusz Gil. Przemyślanie nie zamierzali tak tego zostawiać.

Gospodarze próbowali nawiązać walkę z Glogovią, ale ta mądrze się broniła. Polonia jednak nie odpuszczała i cały czas starała się znaleźć sposób na drużynę z Głogowa Małopolskiego. Ostatecznie jednak podopiecznym Piotra Ciska nie udało się zdobyć bramki, wobec czego to goście po meczu cieszyli się z trzech punktów.

0-1 Przemysław Pyrdek (15)
0-2 Arkadiusz Gil (50)