2021-10-23 20:31:00

Unia Tarnów nie pozostawiła złudzeń WATKEM Koronie Rzeszów

Unia Tarnów ograła WATKEM Koronę Rzeszów 3-1. (fot. Kuba Noworól)
W starciu beniaminków 3 ligi gr. IV lepsza Unia Tarnów. "Jaskółki" pokonały WATKEM Koronę Rzeszów 3-1.

Unia Tarnów już po siedmiu minutach gry prowadziła z WATKEM Koroną Rzeszów. Zbyt słabo piłkę wybił Rafał Bober. Futbolówkę przejął Dawid Sojda i pięknym strzałem z około 20 metrów zaskoczył Pawła Pawlusa. W 28. minucie "Koroniarze" mieli doskonałą okazję do wyrównania. Najpierw strzał Mateusza Jędryasa został zablokowany, uderzenie Krystiana Kawalca obronił golkiper gości, a kolejne uderzenie Macieja Maślanego wybił jeden z obrońców. Zaledwie minutę później na tablicy wyniku w "Jaskółczym gnieździe" było 2-0. Po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Sojda po tym jak błąd w środkowej strefie popełnił Kacper Pieniążek.

Jedenaście minut przed końcem pierwszej połowy doskonałe podanie z bocznego sektoru boiska otrzymał Artur Biały i w sytuacji sam na sam nie dał szans Pawlusowi. Podopieczi Grzegorza Opalińskiego jednak się nie poddali i jeszcze przed przerwą gola na 1-3 zdobył Mateusz Jędryas po podaniu Szymona Kardysia.

W drugiej połowie bramek już nie było, choć nieco lepsze wrażenie sprawiali piłkarze ekipy z Załęża. Tym samym Unia Tarnów okazała się lepsza w starciu beniaminków 3 ligi gr. IV i pokonał 3-1 WATKEM Koronę Rzeszów.

1-0 Dawid Sojda (7)
2-0 Dawid Sojda (29)
3-0 Artur Biały (34)
3-1 Mateusz Jędryas (45)