2021-10-23 19:55:00

Jest jedenaste zwycięstwo Stali Rzeszów! Pogoń Siedlce w pokonanym polu

Piłkarze Stali Rzeszów kontynuują zwycięską passę. Podopieczni Daniela Myśliwca pokonali tym razem Pogoń Siedlce, a dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Ramil Mustafaev.

Faworytem dzisiejszego spotkania była Stal Rzeszów i to zdawała się od początku potwierdzać. Podopieczni Daniela Myśliwca od niemal samego poczatku ruszyli do ataku, a gra toczyła się na połowie Pogoni Siedlce. Z czasem jednak to goście także zaczęli stwarzać sobie okazje, jednak brakowało konkretów.

Kibice z niecierpliwością wyczekiwali bramek, jednak okazji do ich zdobycia było jak na lekarstwo. Nie można było jednak odmówić obu ekipom woli walki i zaangażowania. Lepiej na murawie prezentowały się jednak "Żurawie", ale nie przekładało się to na zdobycze bramkowe. Ostatecznie w pierwszej odsłonie goli nie odnotowano.

Lepiej było po zmianie stron, a aktywny od samego początku był Ramil Mustafaev. Pomocnik Stali w 55. minucie dał jej prowadzenie, po tym jak wykorzystał świetne dogranie Andreji Prokicia. Rzeszowianie dostali wiatru w żagle i w kolejnych minutach nadal byli stroną przeważającą. Nudy nie było, ale kibice liczyli na gole.

Stal nie odpuszczała i cały czas atakowała. Gospodarze w 73. minucie wygrywali już 2-0, a do siatki ponownie trafił Mustafaev, który świetnie odnalazł się w polu karnym. Rzeszowianie w kolejnych minutach mieli jeszcze kilka niezłych okazji do podwyższenia wyniku. Ostatecznie udało się wykorzystać jedną, a w doliczonym czasie gola zdobył Krystian Wrona.

1-0 Ramil Mustafaev (55)
2-0 Ramil Mustafaev (73)
3-0 Krystian Wrona (90)

Stal Rzeszów: Kaczorowski – Marczuk, Wrona, Góra (32. Kuc), Mustafaev, Danielewicz, Poczobut, Prokić, Małecki, Głowacki, Wolski

Pogoń Siedlce: Klebaniuk – Miś, Majewski, Wichtowski, Tadrowski (73. Misiak), Piotrowski, Przybecki, Trochim (73. Kozłowski), Preuss, Kobiałka, Wróblewski (62. Demianiuk)

Żółte kartki: Poczobut, Snopczyński - Piotrowski, Tadrowski

Sędziował: Mateusz Bielawski (Katowice)