https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2021-01-05 17:24:00

Bartłomiej Jaskot odchodzi z PGE Stali Mielec! Przy Solskiego 1 pracował 18 lat

Bartłomiej Jaskot po 18 latach opuszcza PGE Stal Mielec (fot. Anna Jajkiewicz/PGE Stal Mielec)
Bartłomiej Jaskot po 18 latach opuszcza PGE Stal Mielec (fot. Anna Jajkiewicz/PGE Stal Mielec)
Bartłomiej Jaskot odchodzi ze struktur PGE Stali Mielec - poinformowała oficjalna strona naszego jedynego przedstawiciela w PKO Ekstraklasie. Były sternik biało-niebieskich pracował przy Solskiego 1 przez 18 lat.
 
Po osiemnastu latach pracy, Bartłomiej Jaskot odchodzi ze struktur klubu PGE Stali Mielec, czytamy na oficjalnej stronie beniaminka PKO Ekstraklasy. Rodowity mielczanin do niedawna pełnił funkcję prezesa zarządu spółki, jednak pod koniec roku zastąpił go Jacek Kilmek, o czym pisaliśmy TU. Jaskot pracę w klubie z ulicy Solskiego 1 rozpoczął w 2002 roku, gdy biało-niebiescy grali w 4 lidze podkarpackiej.
 
Jak czytamy w oficjalnym serwisie internetowym klubu, w 2002 roku, Bartłomiej Jaskot został administratorem klubowej strony. Potem był członkiem Stowarzyszenia Sympatyków Stali „3xS”, które miało na celu kultywowanie klubowej historii. To m.in. z jego inicjatywy powstało klubowe muzeum.
 
Były już pracownik PGE Stali Mielec, w 2007 roku był członkiem sztabu Włodzimierza Gąsiora, pod którego wodzą juniorzy starsi Stali Mielec zdobyli wicemistrzostwo Polski. W kolejnych latach był kierownikiem pierwszego zespołu, który w tamtych czasach składał się głównie z bardzo młodych piłkarzy.
 
Bartłomiej Jaskot w 2012 roku, gdy drużyna wciąż grała w 3 lidze lubelsko-podkarpackiej, został Dyrektorem Klubu oraz koordynatorem projektuW drodze po dawny blask”. Jego celem był powrót do ekstraklasy i zdobycie trzeciego mistrzostwa Polski. Uwieńczeniem pracy w klubie było objęcie przez niego funkcji prezesa FKS Stal Mielec SA w lipcu 2020 roku.
 
-Kończy się moja biało-niebieska historia ze Stalą Mielec. Przez 18 lat byłem z nią na dobre i złe, przemierzając drogę od najniższych klas rozgrywkowych i docierając do upragnionej Ekstraklasy. W tym czasie poznałem wielu wspaniałych ludzi życzliwych dla Klubu, z którymi razem szliśmy drogą po dawny blask. Mimo wielu przeciwności losu Stal wróciła na piłkarskie salony i wierzę, że tam pozostanie na długie lata. Dziękuję Wszystkim, którzy oddali swoje serce Stali poświęcając swój czas aby obudować ten wyjątkowy Klub. Dziękuje całej biało-niebieskiej rodzinie w Polsce i poza jej granicami. Stal Mielec pozostanie na zawsze w moim sercu - powiedział na łamach oficjalnej strony Bartłomiej Jaskot.
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 2

Rozwiąż działanie =

Ja 2021-01-05 20:50:43 6 0

Jestem kibicem,ale Bartka osobiście nie znam. Nie wiem co zawazyo na tej decyzji ,ale wielka szkoda dla klubu.Nie ma takiej oddanej klubowi drugiej osoby. Wspaniały człowiek, oddany STALI.

Ja 2021-01-05 20:50:43 6 0

Jestem kibicem,ale Bartka osobiście nie znam. Nie wiem co zawazyo na tej decyzji ,ale wielka szkoda dla klubu.Nie ma takiej oddanej klubowi drugiej osoby. Wspaniały człowiek, oddany STALI.

~anonim 2021-01-06 14:00:36 2 0

Gratuluję wspaniałej pracy. Byłem na Stali, gdy klub chylił się ku upadkowi, a z perspektywy obserwatora przy Solskiego po trybunach (gruzach) stadionu hulał wiatr. Tylko pozazdrościć. W Rzeszowie jest tylko marketing :(

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij