https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2021-01-05 15:00:00

Roszady w Podhalu Nowy Targ. Z klubu odeszło pięciu graczy

Pięciu graczy oraz asystent trenera opuszcza Podhale Nowy Targ. (fot. Patryk Górecki)
Pięciu graczy oraz asystent trenera opuszcza Podhale Nowy Targ. (fot. Patryk Górecki)
Czterech zawodników rozwiązało umowy z Podhalem Nowy Targ. Są to Mateusz Szukała, Błażej Skórski, Grzegorz Janiczak i Damian Mrówka. Ponadto Paweł Kucek nie będzie już asystentem trenera. Również zaginął ślad po Johnym Spike Gillu.
 
Czterech piłkarzy za porozumienim stron rozwiązało umowy z Podhalem Nowy Targ jak podaje Podhale Region. Są to Mateusz Szukała, Błażej Skórski, Grzegorz Janiczak oraz Damian Mrówka.
 
Ponadto po rundzie jesiennej zaginął ślad po Johnym Spike Gillu, który spakował swoje rzeczy i wrócił do Wielkiej Brytanii. Z powodów rodzinnych z trzecioligowcem żegna się również Paweł Kucek, który był asystentem Marcina Zubka.

Odchodzi podstawowy bramkarz

Mateusz Szukała to w ostatnich sezonach podstawowy bramkarz ekipy z Podhala. W ekipie z Nowego Targu spędził 3,5 roku i pzyczynił się do zajęcia drugiego miejsca w sezonie 2018/19 w 3 lidze. - Bardzo mile będą wspominał czas spędzony w Podhalu. Spotkałem tu wielu wspaniałych ludzi. Jestem bardzo zadowolony ze mogłem być częścią tej drużyny i zrobić najlepszy wynik w historii klubu. Kiedy miałem 18 lat przychodziłem tu aby nabrać doświadczenia i się ograć. Myślę że cel został wykonany. Dziękuję wszystkim trenerom kolegom z drużyny oraz zarządowi za wspólnie spędzone lata - powiedział popularny "Szuki" cytowany przez portal Podhale Region.
 
Wydaje się, że działacze klubu z Podhala nie będą szukać zastępstwa za niego. W kadrze "Szarotek" jest bowiem trzech innych bramkarzy. Są to Maciej Styrczula, Bartosz Matoga i Oskar Wybrańczyk.

Trzech kolejnych rozwiązało umowy

Z kolejnych trzech zawodników najdłużej z Podhalem Nowy Targ związany był Damian Mrówka. 23-letni napastnik grał w ekipie trzecioligowca od rundy wiosennej sezonu 2017/18. W tym czasie wystąpił w 65 meczach oraz zdobył 15 bramek. Błażej Skórski występował na Podhalu od sezonu 2019/20. Rozegrał 17 meczów i raz wpisał się na listę strzelców. Najkrócej w drużynie prowadzonej przez Zubka grał Janiczak, bo tylko pół roku. Zdążył wystąpić w 13 meczach.
 
Podhale Nowy Targ treningi ma wznowić 7 stycznia. Będą to zajęcia grupowe, a piłkarze "Szarotek" już od poniedziałku trenują indywidualnie.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij