https://stalrzeszow.pl/stal-rzeszow-rakow-czestochowa-w-i-rundzie-fortuna-pucharu-polski/


2021-01-05 11:49:00

Duże zmiany kadrowe w Avii Świdnik. Odchodzi pięciu graczy!

Aż pięciu pożegna się z Avią Świdnik. W tym Paweł Uliczny i Bartosz Mroczek. (fot. Avia Świdnik)
Aż pięciu pożegna się z Avią Świdnik. W tym Paweł Uliczny i Bartosz Mroczek. (fot. Avia Świdnik)
Aż pięciu graczy ma odejść z Avii Świdnik w przerwie zimowej. Są to Eryk Ceglarz, Krystian Mroczek, Bartosz Mroczek, Sebastian Plesz. Ponadto na testach w Puszczy Niepołomiec był Paweł Uliczny.
 
Eryk Ceglarz i Krystian Mroczek już pożegnali się z Avią Świdnik. Chęć odejścia zgłosili również Bartosz Mroczek i Sebastian Plesz. Plesz występował rzadko w rundzie jesiennej, bo zaledwie trzy razy pojawił się z ławki rezerwowych. Jego nowym klubem będzie najprawdopodobniej Świdniczanka Świdnik Mały.
 
Natomiast niespodziewanie również chęć odejścia zgłosicł Bartosz Mroczek, który był podstawowym graczem ekipy prowadzonej przez Łukasza Mierzejewskiego. 26-latek chce wrócić w rodzinne strony i szuka klubu w województwie mazowieckim.

Paweł Uliczny odejdzie do Puszczy Niepołomice

Ponadto na testach w pierwszoligowej Puszczy Niepołomice był Paweł Uliczny i wypadł tam bardzo dobrze. - Na razie nie dostaliśmy żadnej propozycji. Rozmawiałem jednak z Pawłem i na pewno zainteresowanie ze strony Puszczy nadal jest. Dlatego na razie czekamy na rozwój wydarzeń. Wiadomo, że szkoda tracić takiego zawodnika, ale skoro ma szansę pójść wyżej, to powinien spróbować. My jesteśmy przygotowani, bo prowadzimy już rozmowy z chłopakami, którzy mogliby do nas dołączyć. - mówi Mierzejewski cytowany przez dziennik wschodni.

Kto dołączy do Avii Świdnik?

Kto zastąpi tych zawodników? Na celowniku Avii znaleźli się Rafał Kruczkowski z Hetmana Zamość oraz Jakub Cielębak z rezerw Górnika Łęczna. Ten pierwszy ma za sobą udana rundę, był najlepszym zawodnikiem ostatniej ekipy 3 ligi. Natomiast Cielębak pokazał się z dobrej strony w 4 lidze i chce spróbować swoich sił w wyższej lidze. 
 
- Kilka zmian w kadrze będzie, ale myślę, że uda nam się sprowadzić ciekawych zawodników. Za kilka dni będziemy mądrzejsi, na pewno chciałbym jednak, żeby sprawy transferowe wyjaśniły się jak najszybciej i żebyśmy mogli w spokoju skupić się na przygotowaniach do drugiej części sezonu - kończy opiekun "żółto-niebieskich".
 
Ponadto z Avią Świdnik łączeni są dwaj piłkarze Motoru Lublin, czyli Piotr Darmochwał oraz Adam Nowak. Obaj w rundzie jesiennej zaliczyli epizodyczne występy w 2 lidze.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 4

Rozwiąż działanie =

Milo 2021-01-05 13:24:41 2 3

AVIA PANY!!!

Menadzer 2021-01-05 21:51:09 1 1

Chętnie zobaczyłbym Damiana Mrówkę w koszulce Avii Świdnik. To byłaby przepustką do wyższej ligi dla chłopaka. W Świdniku są niezłe warunki dla rozwoju oraz chyba najlepsza baza treningowa w III lidze grupy IV.

Do menadzer 2021-01-06 11:38:37 0 1

W Świdniku najlepsza baza treningowa w tej 3 lidze? Menadżer o czym Ty gadasz?A najnowoczesniejsze obiekty Stalówki czyli podkarpacke centrum piłki nożnej?6 nowiutkich płyt boiska podgrzewane lub sztuczną nawierzchnią oświetlone i jedna zakryta pneumatycznym balonem.Takich obiektów jak powiedzieli prezesi Boniek czy Koźmiński, nie powstydziłby się żaden klub w ekstraklasie czy nie jeden klub z zachodniej ligi.Pomysl więc najpierw zanim coś stwierdzisz.

Kibic 2021-01-06 23:43:54 1 0

Pytanie do kibiców Avii czyArek Górka to jeszcze gra u was ?
Pozdrawiam.

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij