2021-01-06 23:35:00

Developres SkyRes Rzeszów w tie-breaku pokonał Joker Świecie

Developres SkyRes Rzeszów nie bez problemów pokonał Joker Świecie (fot. Developres SkyRes Rzeszów)
Developres SkyRes Rzeszów wygrał z Jokerem Świecie i tylko na własne życzenie nie zdobył kompletu oczek. Gospodynie zdołały wyrównać w setach, jednak w tie0-breaku lepsza okazała się drużyna z Podkarpacia.

Developres SkyRes Rzeszów chciał udanie rozpocząć tegoroczne zmagania. Na drodze popularnych "Rysic" stanął Joker Świecie, któremu także marzyło się dobre wejście w 2021 rok. Mecz od początku był wyrównany, a oba zespoły szły cios za cios. Z czasem to jednak zespół znad Wisłoka objął prowadzenie, a następnie wypracował sobie przewagę.

Podopiecznie Stephana Antigi doskonale wiedziały, że nie mogą zgubuć koncentracji. Zespół ze Świecia próbował nawiązać walkę, jednak ostatecznie pierwszy set zakończył się wygraną przyjezdnych 25-19. Rzeszowianki po krótkiej przerwie chciały pójść za ciosem i podwyższyć prowadzenie w setach. Ekipa z województwa kujawsko-pomorskiego nie dawała jednak za wygraną, a kibice oglądający transmisję raczej nie narzekali na nudę.

Drugi set był wyrównany, choć z czasem ekipa znad Wisłoka objęła prowadzenie. Popularne "Rysice" w końcówce włączyli piąty bieg i tym samym w setach było już 2-0 dla Developresu. Wydawało się więc, że komplet ocze powędruje na konto drużyny z Rzeszowa. Joker jednak nie chciał tak tego zostawiać i czym prędzej ruszył do odrabiania strat.

Rzeszowianki bardzo dobrze weszły w trzeciego seta, bowiem szybko prowadziły 5-0. Ekipa ze Świecia odrobiła jednak straty, a następnie objęła prowadzenie. Gospodynie starały się kontrolować przebieg spotkania i to im się udawało. Przyjezdne próbowały jeszcze powalczyć, jednak przegrały seta 25-18. To dodało drużynie Jokera skrzydeł, która czym prędzej chciała rozpocząć seta numer cztery.

Podbudowane gospodynie bardzo dobrze sobie radziły i po chwili wypracowały pięciopunktową zaliczkę. Tą zespół ze Świecia za wszelką cenę chciał utrzymać i całkiem dobrze mu to wychodziło. Joker był konsekwentny i seta wygrał 25-19, a na tablicy wyników był remis 2-2. Oznaczało to, że miejscowe miały już pewne oczko.

Zwycięzcę tego spotkania musiał więc wyłonić tie-break. Rzeszowianki wprawdzie na komplet punktów nie mogły już liczyć, jednak wciąż mogły jeszcze wygrać ten mecz. Podopieczne Stephana Antigi szybko objęły prowadzenie. Przewaga Developresu rosła, choć miejscowe próbowały walczyć. Ostatecznie wygrał zespół znad Wisłoka, który wygrał 15-9, a cały mecz 3-2.

Joker Świecie - Developres SkyRes Rzeszów 2-3 (19-25, 21-25, 25-18, 25-19, 9-15)