2021-01-07 19:52:00

Asseco Resovia Rzeszów pokonała na wyjeździe MKS Będzin

Asseco Resovia Rzeszów udanie rozpoczęła 2021 rok i wygrała z MKS-em Będzin (fot. Patryk Górecki)
Asseco Resovia Rzeszów w dobrych humorach wróci do stolicy Podkarpacia. Zespół Alberto Giulianiego wygrał na wyjeździe z MKS-em Będzin i w dodatku zgarnął komplet oczek.

Asseco Resovia Rzeszów liczyła na wygraną w pierwszym meczu w 2021 roku. Od początku starcie było jednak był wyrównane, a oba zespoły szły cios za cios. Z czasem to jednak MKS Będzin objął prowadzenie, jednak nie utrzymał go zbyt długo. Kibice oglądający transmisję nie narzekali na nudę, bowiem spotkanie było bardzo zacięte.

W końcówce pierwszego seta, mocniej przycisnęli podopieczni Alberto Giulianiego i to oni cieszyli się z wygranej 25-21. Drugi set wyglądał podobnie, bowiem zarówno jedni i drudzy szli cios za cios, a wynik był na styku. Gospodarze chcieli za wszelkę cenę się zrewanżować ekipie znad Wisłoka i to im się udało bowiem drugi set padł łuem ekipy z Będzina, która zwyciężyła 25-23.

Rzeszowianie nie zamierzali tak tego zostawiać i w trzecim secie za wszelką cenę chcieli wygrać. Podobne plany mieli miejscowi, którym także marzyło się zwycięstwo. Set był wyrównany jak pozostałe, jednak z czasem to Asseco Resovia Rzeszów zyskała przewagę. Będzinianie nie zamierzali tak tego zostawiać i czym prędzej ruszyli do odrabiania strat.

Końcówka trzeciego seta była bardzo ciekawa, ale górą okazała się drużyna z Podkarpacia, w stosunku 25-20. Podopieczni Alberto Giulianiego chcieli wygrać za trzy, wobec czego musieli oni pójść za ciosem. Tak też się stało, a ekipa z Rzeszowa włączyła piąty bieg i pewnie pokonała pokonała MKS Będzin 25-16, a w setach 3-1.

MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów 1-3 (21-25, 25-23, 20-25, 16-25)