2020-12-09 22:36:00

Stal Mielec po rzutach karnych pokonała Piotrkowianina Piotrków Trybunalski

To nie był mecz dla ludzi o słabych nerwach. W zaległym pojedynku z 7. Serii Piotrkowianin zremisował ze Stalą Mielec 32-32, a w rzutach karnych lepsi okazali się podopieczni trenera Dawida Nilssona, wygrywając 4-3.

Początek meczu należał do Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. W 4. minucie było 3-0, a po kwadransie nawet 9-3 dla gospodarzy. Stal Mielec złapała rytm dopiero po piętnastu minutach. Zaczęła mozolnie odrabiać straty, ale do szatni to gospodarze zeszli z prowadzeniem 18:14. Znakomicie grali piotrkowscy skrzydłowi. Patryk Mastalerz rzucił sześć, a Marcin Matyjasik pięć bramek.

Dziesięć minut po wznowieniu gry Piotrkowianin wygrywał 24-20, ale z minuty na minutę zespół Bartosza Jureckiego opadał z sił. Stal w ciągu czterech zaledwie minut zniwelowała przewagę i na kwadrans przed końcem był remis 24-24. I w tym momencie zaczęły się wielkie emocje. Piotrkowianin odskoczył raz jeszcze na trzy bramki, ale drużyna Dawida Nilssona poczuła krew. W 55. minucie było już tylko 29-28, a na minutę przed końcem znów na świetlnej tablicy widniał remis 31-31.

Dwoił się i troił Ramon Oliveira, który rzucił cztery z pięciu ostatnich bramek swojej drużyny. Na 32-31 dla Stali gola rzucił Miljan Ivanović, ale równo z syreną wyrównał Kamil Mosiołek. W rzutach karnych więcej zimnej krwi zachowali goście. W piątej serii, przy stanie 3-3, skutecznie siódemkę wykonał Rafał Krupa, spudłował zaś Patryk Mastalerz.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Stal Mielec 32-32 (18-14) k. 3-4

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Kot, Ligarzewski – Matyjasik 5/3, Szopa, Kaźmierczak 1, Swat 2/1, Turkowski 1, Surosz 4, Pożarek, Mosiołek 3, Mastalerz 9, Sobut 2, Tórz 1, Pacześny 1, Rutkowski 3

Stal Mielec: Andelić, Witkowski – Wilk 1, Janyst 1, Oliveira 4, Mochocki, Valyntsau, Monczka 8/1, Petrović 6, Krytski, Wojdak 5, Ivanović 4, Krupa 3

Sędziowali: Łukasz Kamrowski (Cedry Wielkie), Piotr Wojdyr (Gdańsk)