2020-12-09 21:18:00

Superpuchar bez Developresu SkyRes Rzeszów? Jest oświadczenie klubu

fot. Developres SkyRes Rzeszów
fot. Developres SkyRes Rzeszów
Nie trzeba było długo czekać na reakcję rzeszowskiego klubu. Ten nie zgadza się z decyzją ligi i apeluje o rozegranie meczu w innym, dogodnym dla obu stron terminie.
 
Drużyna Developresu SkyRes Rzeszów znalazła się na kwarantannie, wobec czego dzisiejszy mecz z Grupa Azoty Chemikiem Police został przełożony. W związku z problemami ekipy "Rysic" zaczęto zastanawiać się nad możliwością rozegrania potyczki o Superpuchar Polski. Ten jest zaplanowany na 16 grudnia, a spotkanie odbędzie się w Lublinie. Podjęto więc decyzję o odwołaniu meczu.
 
-Mecz o Superpuchar już raz był przełożony, bo pierwotnie miał odbyć się kilka dni przed startem rozgrywek TAURON Ligi. Nie mogliśmy już sobie pozwolić na kolejną zmianę terminu. Tym bardziej, iż naszym nadrzędnym celem jest rozegranie w całości obecnego sezonu ligowego, co powoduje, że musimy mieć jak najwięcej wolnych terminów. W tej sytuacji zdecydowaliśmy, iż mecz o Superpuchar Polski im. Andrzeja Niemczyka w tym roku się nie odbędzie - mówił na łamach oficjalnej strony rozgrywek Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A.
 
Decyzją Polskiej Ligi Siatkówki nie wyznaczono nowego terminu, a zdecydowano, że zamiast meczu o Superpuchar Polski, zostanie rozegrane starcie o Superpuchar Polskiej Ligi Siatkówki. Rywalem ekipy z Polic ma być zespół Grot Budowlanych Łódź
 
-Zastąpi go wyjątkowy mecz o Superpuchar Polskiej Ligi Siatkówki 2015-2020. Mija piąty rok odkąd to właśnie pod egidą PLS S.A. odbywa się tradycyjne starcie mistrza Polski i zdobywcy Pucharu Polski. Według tego klucza dobraliśmy rywala dla Grupy Azoty Chemika Police. W tej sytuacji zdecydowaliśmy się zaprosić zespół z Łodzi, by został rywalem dla ekipy z Polic. Dziękujemy za błyskawiczną odpowiedź i chęć sportowej walki z mistrzyniami Polski. Słowa wdzięczności i jednocześnie wsparcia kierujemy także do drużyny i zarządu Developresu SkyRes Rzeszów, który w bardzo profesjonalny sposób błyskawicznie poinformował nas o sytuacji zdrowotnej w drużynie - dodał na łamach oficjalnej strony Popko.
 
Poniżej prezentujemy pismo przesłane do klubu z Rzeszowa.
Całą sytuacją mocno zdziwiony jest zespół Developresu SkyRes Rzeszów, który nie zgadza się z decyzją Ligi. Szefostwo klubu postanowiło więc wydać oświadczenie, w którym domaga się rozegrania meczu o Superpuchar Polski w dogodnym dla obu stron terminie. Jak czytamy w oświadczeniu, klub może zapropnować kilka możliwych terminów.
 
Kierownictwo klubu zastrzegło także, że w przypadku podtrzymania decyzji, Developres wystąpi o odszkodowanie z tytułu utraconych korzyści finansowych oraz marketingowych.. Mecz o Superpuchar Polski jest ujęty w Regulaminie Profesjonalnego Współzawodnictwa w Piłce Siatkowej oraz w umowię pomiędzy ligą a klubem z Rzeszowa. Poniżej prezentujemy pełna treść oświadczenia.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij