2020-12-09 22:00:00

Rawlplug Sokół Łańcut pokonał w derbach Podkarpacia Miasto Szkła Krosno

Za nami derby Podkarpacia na pierwszoligowym forncie. W nich lepszy okazał się zespół z Łańcuta, który pokonał Miasto Szkła. Emocji nie brakowało.

Derbowy mecz Rawlplug Sokoła Łańcut z Miastem Szkła Krosno od pierwszych minut był bardzo zacięty, a oba zespoły szły cios za cios. Podopieczni Marcina Radomskiego bardzo mocno liczyli na przełamania i w końcówce pierwszej kwarty mocniej przycisnęli. To się opłaciło, bowiem przyjezdni wygrywali po pierwszych dziesięciu minutach 21-27.

Krośnianie po krótkiej przerwie ruszyli do ataku celem podwyższenia prowadzenia. Żółto-czarni nie zamierzali tak tego zostawiać i czym prędzej chcieli odrobić straty. Mecz jak na derby przystało był bardzo zacięty, a z czasem przewaga ekipy z Miasta Szkła zaczęła topnieć. Łańcucianie walczyli, lecz po drugiej kwarcie przegrywali 45-48.

Zespół dowdzony przez Dariusza Kaszowskiego nie miał nic do stracenia i po zmianie stron ruszył do odrabiania strat. Sokół prowadzenie zyskał po tym jak Maciej Klima rzucił "za trzy" i od tego momentu ekipa z Łańcuta wrzuciła piąty bieg. Miasto Szkła dzielnie walczyło, jednak miejscowi trzymali w miarę bezpieczny dystans nad drużyną z Krosna.

Sokół na dziesięć minut przed końcem meczu prowadził sześcioma punktami, wobec czego ostatniej kwarcie musiał zachować koncentrację. Przyjezdni chcieli zawalczyć o zwycięstwo w tym starciu, jednak żółto-czarni nie pozwolili na zbyt wiele w tej części gry. Łańcucianie wrzucili piąty bieg i odjechali ekipie z Krosna, która musiała uznać wyższość gospodarzy w derbach Podkarpacia.

Rawlplug Sokół Łańut - Miasto Szkła Krosno 94-73 (21-27, 24-21, 22-13, 27-12)

Rawlplug Sokół Łańcut: Inglot, Zaguła 7, Fraś 11, Kulikowski 9, Karolak 17, Małgorzaciak 10, Jankowski 10, Klima 11, Pełka 6, Noga 0, Majka 13, Czerwonka 0

Miasto Szkła Krosno: Szczypiński 6, Oczkowicz 16, Ciesielski 4, Czujkowski 25, Krzywdziński 0, Łączyński, Ciechociński 11, Waliciszewski 0, Żmudzki 6, Szwedo 0, Wieloch 5

Sędziowali: Krzysztof Krajewski, Mirosław Wysocki, Mateusz Dukiel

Komisarz: Krzysztof Kołoszewski