2020-12-09 19:59:00

Mecz o Superpuchar Polski został odwołany! Będzie mecz o Superpuchar Polskiej Ligi Siatkówki

fot. Patryk Górecki
fot. Patryk Górecki
Zaplanowany na przyszły tydzień, mecz z udziałem popularnych "Rysic" został odwołany. Nowego terminu nie będzie, natomiast zostanie rozegrane starcie o Superpuchar Polskiej Ligi Siatkówki.
 
16 grudnia miał zostać rozegrany mecz o Superpuchar Polski, w którym Grupa Azoty Chemik Police miał zmierzyć się z Developresem SkyRes Rzeszów. Spotkanie nie dojdzie do skutku, bowiem zespół znad Wisłoka przebywa aktualnie na kwarantannie. Kolejnego terminu starcia już nie będzie, natomiast w tym terminie zostanie rozegrany mecz o Superpuchar Polskiej Ligi Siatkówki.
 
-Mecz o Superpuchar już raz był przełożony, bo pierwotnie miał odbyć się kilka dni przed startem rozgrywek TAURON Ligi. Nie mogliśmy już sobie pozwolić na kolejną zmianę terminu. Tym bardziej, iż naszym nadrzędnym celem jest rozegranie w całości obecnego sezonu ligowego, co powoduje, że musimy mieć jak najwięcej wolnych terminów. W tej sytuacji zdecydowaliśmy, iż mecz o Superpuchar Polski im. Andrzeja Niemczyka w tym roku się nie odbędzie - mówił na łamach oficjalnej strony rozgrywek Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A.
 
Oznacza to, że spotkanie pomiędzy ekipami z Rzeszowa i Polic nie dojdzie do skutku. Nie oznacza to jednak braku meczu w Lublinie 16 grudnia. Jak czytamy na oficjalnej stronie rozgrywek, zamiast meczu o Superpuchar Polski, zostanie rozegrana potyczka o Superpuchar Polskiej Ligi Siatkówki. Z Chemikiem w stolicy województwa lubelskiego zmierzy się Grot Budowlanymi Łódź.
 
-Zastąpi go wyjątkowy mecz o Superpuchar Polskiej Ligi Siatkówki 2015-2020. Mija piąty rok odkąd to właśnie pod egidą PLS S.A. odbywa się tradycyjne starcie mistrza Polski i zdobywcy Pucharu Polski. Według tego klucza dobraliśmy rywala dla Grupy Azoty Chemika Police - dodał Popko.
 
-W tej sytuacji zdecydowaliśmy się zaprosić zespół z Łodzi, by został rywalem dla ekipy z Polic. Dziękujemy za błyskawiczną odpowiedź i chęć sportowej walki z mistrzyniami Polski. Słowa wdzięczności i jednocześnie wsparcia kierujemy także do drużyny i zarządu Developresu SkyRes Rzeszów, który w bardzo profesjonalny sposób błyskawicznie poinformował nas o sytuacji zdrowotnej w drużynie - zakończył.
 
Mecz o Superpuchar Polskiej Ligi Siatkówki 2015-2020, Grupa Azoty Chemik Police kontra Grot Budowlani Łódź, odbędzie się w środę, 16 grudnia, o godz. 20.30, w hali im. Zdzisława Niedzieli w Lublinie. Starcie aktualnych mistrzyń Polski z wiceliderem TAURON Ligi będzie transmitować telewizja Polsat Sport.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij