https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-12-08 19:56:00

Zmiany w 2 lidze! Drużyny będą mogli prowadzić także trenerzy z licencją UEFA A

Podobne tematy 2 liga Piłka Nożna
To już pewne! Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zakomunikował o zmianach w 2 lidze. Jak się okazuje, od nowego sezonu więcej trenerów będzie mogło otrzymać szansę pracy na tym szczeblu.
 
Jak poinformował Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, od sezonu 2020/21 czekają nas zmiany 2 lidze. Dzięki tej decyzji, więcej trenerów będzie miało szansę rozpocząć pracę na tym szczeblu. Jak to możliwe? Otóż licencja UEFA A będzie uprawniała do prowadzenia drużyn na trzecim poziomie. Aktualnie wymagana jest licencja UEFA PRO.
 
Przepis ten został uchwalony na dzisiejszym posiedzeniu Zarządu PZPN. Jak czytamy także na oficjalnej stronie federacji, zarząd na wtorkowym posiedzeniu uchwalił również m.in. preliminarz budżetowy PZPN na rok 2021. Ponadto zatwierdził Podręcznik Licencyjny dla klubów Ekstraklasy na sezon 2021/2022 i następne, a także uchwalił regulamin rozgrywek o Puchar Prezesa PZPN w kategorii U-11 i U-12 w roku 2021.
 
-Dotychczas szkoleniowcy nie mieli takiej możliwości, ale chcemy tym najzdolniejszym trenerom ułatwić dostęp do pracy w piłce na wyższym szczeblu. Zmiana uchwały spowoduje także większą konkurencję i co za tym idzie, podniesienie poziomu – powiedział Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 1

Rozwiąż działanie =

Bolec 2020-12-10 23:02:49 0 0

W końcu trochę normalności. Umiejętności, a nie papiery trenera decydują o tym czy dostaje pracę. Brawo PZPN.

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij