2020-12-16 12:56:00

Na półmetku 3 ligi: Texom Sokół Sieniawa zadziwił wszystkich [Podsumowanie rundy jesiennej 2020/21]

Sokół Sieniawa jest rewelacją rundy jesiennej w 3 lidze gr. IV. (fot. Patryk Górecki)
Sokół Sieniawa jest rewelacją rundy jesiennej w 3 lidze gr. IV. (fot. Patryk Górecki)
Texom Sokół Sieniawa w przerwie między sezonami przeżywał ogormne kłopoty organizacyjno-finansowe. Efekt? Po rundzie jesiennej piłkarze Ryszarda Kuźmy są na drugim miejscu w tabeli 3 ligi gr. IV.
 
Okres między poprzednim a obecnym sezonem był bardzo nerwowy w Texom Sokole Sieniawa. Dwadzieścia dni przed startem sezonu 2020/21 ich kadra liczyła zaledwie ośmiu graczy. Istniało zagrożenie, że klub z Sieniawy odda walkowerem mecz z Wólczanką Wólka Pełkińska w ramach finału okręgowego Pucharu Polski. Z klubu w zimie odeszli Sebastian Ciołek, Bartłomiej Buczek, Szymon Kardyś, Michał Wawryszczuk, Paweł Rogala oraz Sebastian Padiasek, który zakończył karierę.
 
Ostatecznie mecz ten się odbył i Sokół go wygrał. W międzyczasie Ryszard Kuźma wraz z działaczami skompletował kadrę, która skutecznie walczyła w 3 lidze gr. IV. Do drużyny dołączyli Patryk Kapuściński, Mateusz Zając oraz Bartosz Grasza. Ponadto udało się dojść do porozumienia z Michałem Kitlińskim, Daquanem Kingiem oraz Damianem Jędryasem. Wszyscy trzej zostali w klubie i byli ważnymi postaciami w kadrze Sokoła.
 
Ekipa z Sieniawy sezon rozpoczęła od niespodziewanego zwycięstwa nad KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, później ciężko było zatrzymać tę "rozpędzoną lokomotywę". Wygrali pierwsze cztery mecze i dopiero w meczu z Chełmianką Chełm podzielili się punktami. Później między innymi ograli Jutrzenkę Giebułtów aż 8-0. Podopieczni Kuźmy w 20 meczach zdobyli 43 punkty. Sokół wygrał 12 meczów, 7 zremisował i tylko raz musiał uznać wyższość rywala. Jedynym zespołem, który ograł ekipę z Sieniawy okazała się Avia Świdnik. Piłkarze Kuźmy zdobyli 38 bramek i stracili zaledwie 16. Sokół okazał się najlepszym defensywnie zespołem w tej rundzie. 
 
Sokół Sieniawa w rundzie jesiennej grał całkiem ciekawą, ofensywną piłkę. O sile drużyny stanowili Michał Kitliński, Bartłomiej Purcha oraz Łukasz Mazurek. Szczególnie ważna była forma Kitlińskiego, który był reżyserem oraz kreatorem gry Sokoła. Swoje dołożyli pozostali gracze i efekt na półmetku rozgrywek jest znakomity, bowiem Sokół jest najlepszym trzecioligowcem z Podkarpacia. Ponadto tylko jeden zespół okazał się od nich lepszy tej jesienii. Była to Wisła Puławy.
 

Tabela 3 ligi gr. IV po rundzie jesiennej:

 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 2

Rozwiąż działanie =

Mieszkaniec 2020-12-22 08:11:51 1 0

Ciekawe dlaczego nie piszą o sponsorze, który przede wszystkim przyczynił się do wyjścia z kłopotów finansowych! Przecież jest jasne, że gdyby nie sponsor, Texom Sokół Sieniawa byłby w bardzo nieciekawej sytuacji.
Myślę, że Zarząd firmy TEXOM powinien mocno się zastanowić nad przedłużeniem umowy z Sokołem.

kibic 2021-01-04 11:39:23 2 0

Do mieszkaniec. Nie wiem czemu zarząd firmy miałby się mocno zastanawiać nad przedłużeniem umowy z Sokołem. Czyżby był zawiedziony postawą zespołu? Bardzo dobra gra zespołu z nazwą TEXOM jest świetną reklamą dla tej firmy. Wyniki są zasługą gry całego zespołu jak i trenera, który naznacza styl gry, a zespół go realizuje. Ja jednak uważam z całym szacunkiem do wymienionych w temacie zawodników, że sukces ten w dużej mierze to zasługa bardzo dobrej grze obrony oraz bramkarza Sokoła czego efekt najmniejsza ilość straconych bramek- 16.A tak po prawdzie gdyby Sokół miał takiego snajpera typu Paluchowski to zdecydowanie byłby na pierwszym miejscu.

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij