2020-12-08 17:27:00

Apklan Resovia odrabia zaległości! Ekipa Radosława Mroczkowskiego jutro zagra z Radomiakiem Radom

fot. Paweł Golonka/Apklan Resovia
fot. Paweł Golonka/Apklan Resovia
Powoli dobiega końca runda jesienna na zapleczu piłkarskiej elity. Nasz jedyny przedstawiciel na tym szczeblu ma jeszcze do odrobienia zaległości. Jutro ekipa z Rzeszowa zmierzy się u siebie z Radomiakiem.
 
Apklan Resovia w środę w samo południe, zagra na stadionie przy Hetmańskiej 69 z Radomiakiem Radom. Oba zespoły rywalizowały ze sobą jeszcze wiosną 2019 roku w rozgrywkach o mistrzostwo 2 ligi. Wtedy "Pasiaki" wygrały wygrały 1-0, a jedynego gola zdobył Bartłomiej Buczek. Jesienią 2018 roku natomiast, ekipa z Radomia wygrała 5-0.
 
Humory w obu obozach nie są najlepsze. Rzeszowianie w sobotę przegali z Chrobrym Głogów 3-0, zaś Radomiak bezbramkowo zremisował z Arką Gdynia. Oba zespoły z pewnością więc będą chciały wygrać. W stolicy Podkarpacia liczą na to podwójnie, bowiem Apklan Resovia aktualnie jest ostatnia. Podopieczni Radosława Mroczkowskiego za wszelką cenę będą chcieli opuścić 18. miejsce.
 
Zespoły dotychczas mierzyły się 18 razy. Dziewięciokrortnie lepsi byli biało-zieloni, natomias pięciokrotnie wygrywała ekipa "Pasiaków". Czterokrotnie natomiast odnotowano podział punktów. Wyżej w tabeli jest drużyna z Radomia, która plasuje się 6. miejscu z dorobkiem 26 punktów. Rzeszowianie natomiast zamykają ligową tabelę i dotychczas uzbierali oni osiem oczek.
 
Mecz na Stadionie Miejskim przy ulicy Hetmańskiej 69, zaplanowano na godzinę 12:00. Spotkanie niestety odbędzie się bez udziału publiczności, jednak będzie można je obejrzeć na platformie Ipla za darmo. Będzie to przedostatnie ligowe starcie Apklan Resovii w 2020 roku. Poniżej przedstawiamy przewidywany skład beniaminka Fortuna 1 ligi na to spotkanie.
 
Apklan Resovia: Marcel Zapytowski - Mateusz Geniec, Jakub Persak, Sebastian Zalepa, Rafał Mikulec - Cezary Demianiuk, Michał Kuczałek, Grzegorz Płatek, Szymon Feret), Radosław Adamski, Przemysław Brychlik

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 1

Rozwiąż działanie =

Śmk 2020-12-09 11:36:32 3 1

Zapraszamy naszą dawną zgodę Radomiaka na trening strzelecki na naszym stadionie. Powodzenia RKS, cała polska część Rzeszowa trzyma za was kciuki.

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij