https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-12-10 17:22:00

Artur Popko: Kończy się rok kalendarzowy, praktycznie nie ma już możliwości zagrania

fot. Carlos Delgado/wikipedia.org
fot. Carlos Delgado/wikipedia.org
Nie milkną echa wczorajszej decyzji Polskiej Ligi Siatkówki. Oświadczenie w tej sprawie wydał Davelopres SkyRes Rzeszów. Zobaczcie jak całą sytuację ocenił prezes Ligi.
 
-Zespół z Rzeszowa dotknęło nieszczęście. To praktycznie ostatnia ekipa, która się zaraziła i wszystkie zawodniczki zachorowały. Kończy się rok kalendarzowy, praktycznie nie ma już możliwości zagrania, stąd też zmieniliśmy formułę na bardziej okolicznościową, jaką jest Superpuchar Polski kobiet. Zagrają w nim drużyny, które najczęściej brały udział w finale rozgrywek. Jest to przykra sprawa, że zawodniczki Developresu SkyRes Rzeszów zachorowały i zostały objęte kwarantanną w tym dniu i oby to szczęściliwe przechodził - powiedział Artur Popko na łamach telewizji Polsat Sport.
 
-Na dzień dzisiejszy nie wiadomo, czy zawodnicy przechodzą to łatwo czy ciężko. Dajemy jeszcze możliwość pięciu dni dojścia, potrenowania, czyli nam się kończy rok kalendarzowy. Następny rok rozpoczynamy nowymi pucharami, za chwilę Puchar Polski w Nysie. Przykra to wiadomość, zaskoczenie, ale przełożyliśmy już raz ten Superpuchar. Nie mamy możliwości, mamy wszystko zaplanowane, będzie inna formuła - dodał prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A.
 
-Przykra sprawa, jeśli chodzi o zespół z Rzeszowa, ale to się wiąże podróżowanie, ale też troszeczkę dyscyplina tej kwarantanny sportowej, że sportowcy zawodowi, muszą bardzo bardzo uważać i nie mogą sobie pozwalać na różnego rodzaju wycieczki czy chodzić. Szczególnie ci co podróżują w Lidze Mistrzów. Widzimy jakie są przepisy sanitarne, jaka jest dyscyplina i jak jest to bezwzględne w przypadku Jastrzębskiego Węgla, który otrzymał trzy mecze walkowerem - stwierdził.
 
-Naprawdę ubolewamy, bo wszystko to pokrzyżowało, bo ponieśliśmy mnóstwo kosztów związanych z przygotowaniem, promocją, z przygotowaniem materiału. Wszystko musimy zmienić. Życzymy przede wszystkim zdrowia i powrotu do zdrowia zawodniczkom z Rzeszowa, bo to jest najważniejsze - kontynuował.
 
Pełna wypowiedź Artura Popko, prezesa Polskiej Ligi Siatkówki S.A., dostępna jest TUTAJ
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij