http://sms.mielec.pl/2021/02/22/nabor-20212022/

2020-10-19 10:45:00

Klasa O Rzeszów: Czarni Czudec zaskoczyli wszystkich i pokonali SPEC Stal Łańcut [Podsumowanie 15. kolejki]

Czarni Czudec niespodziewanie pokonali SPEC Stal Łańcut! (fot. Podkarpacka Piłka Nożna)
Czarni Czudec niespodziewanie pokonali SPEC Stal Łańcut! (fot. Podkarpacka Piłka Nożna)
Sporo emocji dostarczyła ostatnia kolejka Klasy O Rzeszów, w której porażki zaliczyły czołowe drużyny w tabeli. W Czudcu poległa Stal Łańcut, a Jedność Niechobrz przegrała na własnym boisku z Błażowianką Błażowa.
 
Miano największej niespodzianki kolejki przypisujemy Czarnym Czudec, którzy pokonali SPEC Stal Łańcut prowadzoną już przez trenera Kamila Droba. Gospodarze zagrali najlepszy mecz w tym sezonie i widać było, że chcą wreszcie pokazać się z dobrej strony.
 
Ziemia Czudecka nie jest szczęśliwa dla Stali, bo zarówno seniorzy jak i juniorzy doznawali tam porażek w przeszłości. Mecz był zacięty i wydawało się, że obie ekipy podzielą się punktami, jednak w samej końcówce rzut karny wywalczył Konrad Szypuła i chwilę później zamienił go na jedenastkę. Tym samym wprawił w euforię wszystkich swoich kolegów, którzy odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie, ale do miejsca dającego utrzymanie nadal tracą 7 oczek.
 
Mniejszą, ale jednak niespodziankę sprawiła Błażowianka Błażowa, która pokonała lidera z Niechobrza i to na jego boisku. Do tej pory Jedność grała u siebie jak z nut i niewiele wskazywało na to, że przyjezdni powalczą tam o zwycięstwo. W 8. minucie wynik spotkania otworzył Mikołaj Wania. Goście poszli za ciosem i już chwilę potem było 2-0 po trafieniu Michała Karnasa. Podopieczni Sebastiana Kłeczka podjęli rękawicę i walczyli o chociażby punkt, ale było ich stać tylko na kontaktową bramkę Damiana Szeligi.
 
Trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu odniosły rezerwy Stali Rzeszów, które pokonały KS Zaczernie na własnym boisku 3-2. Trzy punkty w samej końcówce zapewnił gospodarzom Ramil Mustafaev. Efektowną wygraną zaliczyli też zawodnicy Strugu SZIK Tyczyn, pokonując aż 5-0 Wisłok Czarna, choć początek meczu nie zwiastował tak pokaźnego zwycięstwa.
 
Co ciekawe, w tej kolejce nie zobaczyliśmy ani jednego remisu. Na czoło tabeli wskoczył Tyczyn, który ostatnio jest w bardzo dobrej formie. Za jego plecami uplasował się Strumyk Malawa, dzięki skromnemu zwycięstwu z Aramixem Niebylec. Podium zamyka Błażowianka Błażowa z 28. punktami na koncie.
 
1-0 Konrad Szypuła (90+5-rzut karny)
 
Czarni Czudec:
Artur Zimny - Mateusz Włodyka, Marcin Wawrzonek, Krzysztof Sierżęga, Paweł Pałys, Artur Magnuszewsk, Paweł Kowal, Krzysztof Górecki (87. Konrad Szypuła), Bartłomiej Pszonka (66. Damian Wiącek), Szymon Margański, Damian Grodzki
 
SPEC Stal Łańcut:
Patryk Wójcik - Mateusz Skała, Arkadiusz Noga, Oskar Cwynar (85. Hubert Żyszkiewicz), Dawid Bieniasz (74. Piotr Balawender), Łukasz Świst, Cezary Szpindor, Szymon Paczocha, Kamil Mach (80. Patryk Nowak), Kamil Drob (72. Sławomir Wójcik), Tomasz Walat

Wyniki meczów 15. kolejki:

 

Tabela klasy O Rzeszów:
 


Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 2

Rozwiąż działanie =

gienek 2020-10-19 11:46:26 2 2

Kończy się kasa w Łańcucie.

Haha 2020-10-19 12:01:33 2 0

Jeśli się kończy kasa są banki pożyczki :)

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij