2022-05-08 07:20:00

Pogoń Grodzisk Mazowiecki spadła z eWinner 2 ligi! Zagra w przyszłym sezonie w 3 lidze gr. I

Cień szansy na pozostanie w eWinner 2 lidze miała Pogoń Grodzisk Mazowiecki, która jednak musiała wygrać z Chojniczanką Chojnice. Beniaminek mimo dzielnej walki, ostatecznie przegrał, po samobójczym golu Michała Gładysza.
 
Dla Pogoni Grodzisk Mazowiecki, sobotni mecz z Chojniczanką Chojnice był tym z gatunku "o życie". Sytuacja beniamika eWinner 2 ligi była trudna, jednak ten nie zamierzał się poddawać. Samo spotkanie było bardzo zacięte, a Pogoń postawiła Chojniczance bardzo trudne warunki. Przez długi czas było 0-0, jednak ten wynik nie urządzał ani jednych ani drugich.
 
Zespół z Grodziska Mazowieckiego nie odpuszczał i za wszelką cenę chciał urwać punkty wyżej notowanej Chojniczance. Podopieczni Tomasza Kafarskiego jednak dobrze się bronili, a i też mieli swoje okazje. Jedną z nich udało się wykorzystać. Miało to miejsce w 85. minucie, a samobójcze trafienie zaliczył Michał Gładysz.
 
Pogoń w końcówce sobotniego spotkania postawiła już wszystko na jedną kartę. Goście dwoili się i troili, ale Chojniczanka nie dawała sobie wbić gola. Beniaminek mecz kończył dziesiątkę, bowiem w doliczonym czasie gry, drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, otrzymał Rafał Zembrowski. Wynik już nie uległ zmianie i oznacza on, że zespół z Grodziska Mazowieckiego na dwie kolejki przed końcem sezonu 2021/22, stracił szansę na utrzymanie w eWinner 2 lidze.
 
 
1-0 Michał Gładysz (85-samobójcza)
 
Chojniczanka Chojnice: Kamil Broda - Kamil Mazek (84. Sebastian Olszewski), Marcin Grolik, Damian Byrtek, Kacper Kasperowicz, Michał Mikołajczyk (90. Michał Grobelny) - Sam van Huffel, Paweł Czajkowski, Filip Karbowy (77. Daniel Ściślak) - Tomasz Mikołajczak (76. Mateusz Klichowicz), Szymon Skrzypczak (77. Łukasz Wolsztyński)
 
Pogoń Grodzisk Mazowiecki: Artur Haluch - Aleksander Theus (60. Rafał Zembrowski), Kacper Łoś, Michał Gładysz, Piotr Maślanka (82. Mariusz Sławek) - Jakub Apolinarski (81. Mateusz Lisowski), Piotr Owczarek, Jakub Kołaczek, Maciej Bortniczuk, Michał Wrzesiński (60. Michał Sacharuk) - Jean Franco Sarmiento (72. Damian Jaroń)
 
Żółte kartki: Mikołajczyk, Ściślak - Sarmiento, Gładysz, Zembrowski
 
Czerwona kartka: Rafał Zembrowski (90-druga żółta)
 
Sędziował: Paweł Horożaniecki (Żary)
 

Wyniki meczów 32. kolejki:

 

Tabela 2 ligi:

 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij