2022-05-07 18:16:00

KS Wiązownica odpalił po przerwie i pewnie pokonał Czarnych Trześń

KS Wiązownica umocnił się na prowadzeniu w 4 lidze podkarpackiej. Podopieczni Marcina Wołowca w sobotę pewnie pokonali u siebie Czarnych Trześń, którzy postawili jednak liderowi trudne warunki.

Zdecydowanym faworytem sobotniej potyczki był KS Wiązownica. Aktualny lider 4 ligi podkarpackiej spisuje się w sezonie 2021/22 bardzo dobrze, wobec czego można było spodziewać się jednostronnego spotkania. Było jednak inaczej, a Czarni Trześń postawili trudne warunki podopiecznym Marcina Wołowca.

Lider w pierwszej połowie nie prezentował się najlepiej, choć stworzył sobie kilka niezłych sytuacji. Czarni jednak dobrze prezentowali się w defensywie i do przerwy było 0-0. Zespół z Wiązownicy po przerwie się ogarnął i wyglądało to już o wiele lepiej. Beniaminek z Trześnia starał się jednak jednak przeciwstawiać wyżej notowanemu rywalowi.

Podopieczni Marcina Wołowca napierali, a goście popełniali też błędy. Efektem jednego z nich był rzut karny podyktowany w 68. minucie, którego po chwili na gola zamienił Patryk Zieliński. Ekipie KS-u Wiązownica od tego momentu grało się łatwiej, choć goście nadal starali się powalczyć z zespołem lidera 4 ligi podkarpackiej.

Piłkarze z Wiązownicy byli jednak konkretniejsi tego dnia i w 80. minucie prowadzili już 2-0, a tym razem bramkarza Czarnych pokonał Kornel Kordas. Przyjezdni byli rozbici, a cztery minuty później, ekipa "czerwono-białych" strzeliła gola numer trzy, którego autorem Patryk Zieliński. Więcej bramek już nie padło i po meczu lepsze humory mieli podopieczni Marcina Wołowca.

1-0 Patryk Zieliński (69-rzut karny)
2-0 Kornel Kordas (80)
3-0 Patryk Zieliński (84)