2022-05-07 20:52:00

Hutnik Kraków spadł z eWinner 2 ligi! W przyszłym sezonie zagra w 3 lidze gr. IV

Hutnik Kraków po dwóch latach wraca do 3 ligi gr. IV. Podopieczni Krzysztofa Lipeckiego przegrali dziś z Wisłą Puławy, a ponadto mecz wygrały rezerwy Śląska Wrocław i tym samym krakowski klub stracił szansę na utrzymanie.

Mecz Hutnika Kraków z Wisłą Puławy był dla podopiecznych Krzysztofa Lipeckiego meczem o życie. Zaczęło się dobrze, bowiem ekipa z Suchych Stawów w 31. minucie objęła prowadzenie za sprawą Krzysztofa Świątka. Podrażniony beniaminek z Puław w kolejnych minutach szukał okazji do wyrównania i to mu się udało tuż przed przerwą, a piłkę w siatce umieścił Adrian Paluchowski.

Wisła dostała wiatru w żagle i po chwili stanęła przed szansą objęcia prowadzenia. Faulowany w polu karnym był Dominik Banach i arbiter wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Bartłomiej Bartosiak, który wykorzystał stały fragment gry i do przerwy był 2-1. W drugiej odsłonie Hutnik próbował jeszcze walczyć, ale więcej konretów było po stronie gospodarzy, którzy strzelili jeszcze dwa gole, a ich autorem był Carlos Daniel.

0-1 Krzysztof Świątek (31)
1-1 Adrian Paluchowski (45)
2-1 Bartłomiej Bartosiak (45-rzut karny)
3-1 Carlos Daniel (73)
4-1 Carlos Daniel (85)

Wisła Puławy: Bartłomiej Gradecki - Jan Flak (71. Krystian Bracik), Łukasz Wiech, Ariel Wawszczyk, Dominik Cheba - Dominik Banach (75. Kacper Kondracki), Maciej Kona, Carlos Daniel, Krystian Puton (80. Marcin Ryszka), Bartłomiej Bartosiak (71. Emil Drozdowicz) - Adrian Paluchowski

Hutnik Kraków: Bartłomiej Frasik - Adrian Basta, Daniel Hoyo-Kowalski, Adrian Jurkowski, Filip Becht (76. Elorhan) - Krystian Lelek (72. Ilias El Bouh), Miłosz Drąg (65. Michał Kitliński), Kacper Andrzejewski, Dominik Zawadzki (65. Patryk Kieliś), Mateusz Wyjadłowski (65. Sławomir Chmiel) - Krzysztof Świątek

Żółte kartki: Banach, Cheba - Zawadzki, Basta, El Bouh, Świątek

Sędziował: Dmytro Krywuszkin (Poznań)

Tym samym Hutnik przegrał 4-1, a w dodatku w meczu Znicza Pruszków z rezerwami Śląska Wrocław, lepszy okazał się zespół województwa dolnośląskiego i tym samym ekipa z Krakowa straciła już szansę na utrzymanie w eWinner 2 lidze. Zespół z Suchych Stawów w przyszłym sezonie występować będzie w 3 lidze gr. IV.

0-1 Sebastian Bergier (48-rzut karny)

Znicz Pruszków: Piotr Misztal - Dawid Barnowski (79. Jakub Górski), Marcin Bochenek, Igor Lewczuk, Dmytro Juchymowycz, Kamil Niewiadomski - Mateusz Możdżeń (79. Krystian Tabara), Krystian Pomorski (70. Maciej Machalski), Shuma Nagamatsu - Patryk Czarnowski (70. Mariusz Gabrych), Kacper Flisiuk (54. Lukáš Hrnčiar).

Śląsk II Wrocław: Oskar Mielcarz - Jakub Iskra, Piotr Celeban, Mariusz Pawelec, Olivier Wypart - Piotr Samiec-Talar (80. Bartosz Boruń), Mateusz Młynarczyk, Adrian Bukowski, Jakub Jezierski (87. Szymon Michalski), Marcel Zylla (76. Łukasz Gerstenstein) - Sebastian Bergier (80. Mariusz Idzik).

Żółte kartki: Możdżeń, Lewczuk

Sędziował: Rafał Rokosz (Katowice)