2021-11-13 22:57:00

Łomża Vive Kielce pewnie pokonało Handball Stal Mielec

Szczypiorniści Handball Stali Mielec nie będą miło wspominać meczu w Kielcach. Podopieczni Rafała Glińskiego wysoko przegrali z Łomżą Vive.

W pierwszym meczu po przerwie reprezentacyjnej drużyna Łomża Vive Kielce wystąpiła w 13-osobowym składzie. Podczas gdy dla Handball Stali Mielec dwa razy trafił Kacper Adamczuk oraz poprawił Antonio Pribanić, a w bramce Stali kolejne piłki odbijał Damian Procho, kielczanie zanotowali kilka strat i błędów. Efektem, pierwszy fragment sensacyjnie zdominowali przyjezdni, którzy po pięciu minutach prowadzili 3-0. Chwilę trwało, zanim Mistrzowie Polski odnaleźli swój rytm.

Łomża Vive Kielce zacieśniła szyki w defensywie, w ataku zaś gospodarze z coraz większą łatwością tworzyli dogodne sytuacje rzutowe. Jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa na 5-4 trafił Alex Dujshebaev, wyprowadzając Mistrzów Polski na pierwsze w meczu prowadzenie. Jak się zaraz okazało, tylko na chwilę.

Przewaga kielczan wcale nie zaczęła rosnąć w zastraszającym tempie. Co prawda Michał Olejniczak rzucił na 8-6, ale Czeczeńcy ani myśleli odpuszczać. Nie dość, że goście momentalnie doprowadzili do ponownego remisu, to dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy odzyskali inicjatywę. Napędzana wielką ambicją drużyna Rafała Glińskiego złapała wiatr w żagle i kontynuowała świetną grę.

W pewnym momencie Stal prowadziła już 17-13, ale po chwili Damian Domagała ustalił rezultat pierwszej partii. Na odrobienie strat Mistrzowie Polski potrzebowali zaledwie czterech minut, a dzięki serii czterech bramek kielczanie odbili pałeczkę liderów. W bramce Andreasa Wolffa zamienił Mateusz Kornecki, który bardzo dobrze odnalazł się między słupkami gospodarzy,

To pomogło gospodarzom, którzy zaczęli swobodnie powiekszać różnicę. Najpierw rzucił Nicolas Tournat a potem Igor Karačić. Kolejne gole dla Mistrzów Polski zdobywał przede wszystkim duet skrzydłowych Moryto i Surgiel, do którego z czasem dołączył Uladzislau Kulesh. Do końca spotkania wśród najskuteczniejszych zawodników na parkiecie zdecydowanie wysforował się jednak pierwszy z wymienionych.

Łomża Vive Kielce – Handball Stal Mielec 35-28 (14-17)

Łomża Vive Kielce: Kornecki, Wolff – Moryto 9, Kulesh 6, Surgiel 5, Domagała 3, Karačić 3, A. Dujshebaev 2, Thrastarson 2, Olejniczak 2, Tournat 2, Sićko 1, Gębala

Handball Stal Mielec: Procho, Dekarz – Petrović 5, Adamczuk 4, Ruhnke 3, Graczyk 3, Pribanić 2, Osmola 2, Smolikau 2, Monczka 2, Ivanović 2, Valyntsau 1, Wilk, 1, Sobut, Krupa