2021-11-13 19:21:31

Wólczanka Wólka Pełkińska bez szans w Białej Podlaskiej. Podlasie wygrało 3-0

Wólczanka Wólka Pełkińska (białe stroje) przegrała z Podlasiem Biała Podlaska 0-3 (fot. archiwum)
Piłkarze Wólczanki Wólka Pełkińska przegrali 0-3 z Podlasiem Biała Podlaska w wyjazdowym meczu 3 ligi gr. IV. Gdyby nie świetne interwencje bramkarza Jakuba Dutki to pewnie przegraliby wyżej.

Gospodarze od pierwszych minut ostro zaatakowali i co chwilę sprawdzali formę Jakuba Dutki. Bramkarz Wólczanki Wólka Pełkińska był jednak w bardzo dobrej dyspozycji i kilkukrotnie ratował swój zespół przed utratą gola.

W 43. minucie niestety musiał skapitulować. Piłkę w pole karne zagrał Maciej Wojczuk, a akcję wykończył Marcin Pigiel dając prowadzeni Podlasiu Biała Podlaska.

Kilka minut później, jeszcze przed gwizdkiem na przerwę, Maciej Wojczuk stanął przed znakomitą okazją na podwyższenie. Jego strzał z rzutu karnego zdołał wybronić jednak Jakub Dutka.

Maciej Wojczuk karnego nie wykorzystał, ale mecz rozgrywał bardzo dobry. Po przerwie był bardzo aktywny i oddał kilka strzałów. Bramki wprawdzie nie zdobył, ale oprócz asysty z pierwszej połowy zaliczył jeszcze asysty przy dwóch kolejnych bramkach. Najpierw celnie zagrywał do Arkadiusza Kota, a później podawał do Tomasza Andrzejuka.

W samej końcówce Dutka jeszcze dwukrotnie ratował swój zespół przed utratą gola. Gdyby nie jego postawa Wólczanka w Białej Podlaskiej przegrałaby dużo wyżej.

1-0 Marcin Pigiel (43)
2-0 Arkadiusz Kot (75)
3-0 Tomasz Andrzejuk (83)

Podlasie Biała Podlaska: Nowak - Salak, Pigiel, Kot, Idzikowski, Bahonko (82. Nieścieruk), Kocoł (82. Tuttas), Wojczuk (88. Kurowski), Zabielski (75. Kosieradzki), Jarzynka, Andrzejuk.

Wólczanka Wółka Pełkińska: Dutka - Peda, Skrzyniak, Łazarz, Kędzior (77. Czop), Baran, Soboń, Podstolak, Kowal, Wach, Lorek.

Sędziował: Mateusz Jenda (Warszawa).
Żółte kartki: Jarzynka - Kowal, Soboń.