2021-11-14 15:49:00

Sześć goli w Ustrzykach Dolnych! Karpaty Krosno lepsze od Arłamowa

Kibice zgromadzeni na dzisiejszym meczu w Ustrzykach Dolnych nie mogli narzekać na nudę, bowiem zobaczyli aż sześć bramek. Miejscowy Arłamów podejmował Karpaty Krosno, które po końcowym gwizdku miały lepsze humory.

Faworytem dzisiejszego spotkania były Karpaty Krosno, które są wyżej w tabeli 4 ligi podkarpackiej. Podopiecznym Dariusza Liany humory dopisywały, bowiem ostatnio ograli oni Legion Pilzno. Arłamów Ustrzyki Dolne liczył natomiast na przełamanie. Mecz lepiej zaczął się dla gości, którzy już w 2. minucie objęli prowadzenie, a piłkę w siatce umieścił Tomasz Płonka.

Podrażniony Arłamów nie zamierzał tak tego zostawiać i szybko ruszył do odrabiania strat. Karpaty mądrze się jednak broniły, ale beniaminek był konkretniejszy i w 20. minucie doprowadził do wyrównania, za sprawą Radosława Macnara. Zespół z Ustrzyk Dolnych dostał wiatru w żagle i czym prędzej rozpoczął poszukiwania trafienia numer dwa.

Krośnianie także mieli swoje okazje, ale brakowało skuteczności. Podopieczni Piotra Ożóga w 35. minucie stanęli przed szansą strzelenia gola na 2-1, bowiem otrzymali rzut karny. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Hanson Kumah-Doe, który po chwili cieszył się z gola. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało jednak do Karpat, które na 120 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry wyrównały, a bramkę zdobył Wiktor Majewski.

Zespół dowodzony przez Dariusza Lianę w drugiej odsłonie lepiej się prezentował. Arłamów jednak przez długi czas próbował odzyskać prowadzenie, ale onkretniejsze były jednak Karpaty, które w 55. minucie trafiły na 3-2, a na listę strzelców wpisał się Majewski. Gospodarze nie mieli już nic do stracenia i w kolejnych minutach postawili wszystko na jedną kartę.

"Biało-niebiescy" musieli mieć się jednak na baczności, ale Arłamów nie umiał znaleźć sposobu na drużynę gości. Ekipa Piotra Ożóga nie poddawała się i coraz bardziej się otwierała. Beniaminek popełniał też błędy i po jednym z nich podyktowany został rzut karny w 81. minucie. Do piłki podszedł Dawid Król, który pewnym uderzeniem wykorzystał stały fragment gry i ustalił wynik spotkania.

0-1 Tomasz Płonka (2)
1-1 Radosław Macnar (20)
2-1 Hanson Kumah-Doe (35-rzut karny)
2-2 Wiktor Majewski (43)
2-3 Wiktor Majewski (55)
2-4 Dawid Król (81-rzut karny)